Tak żyje i podróżuje Ronaldo Deaconu, piłkarz Korony Kielce. Bohater meczu z Lechią Gdańsk ma figurę modela. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia

Dorota Kułaga
Piłkarz Korony Ronaldo Deaconu
Piłkarz Korony Ronaldo Deaconu Instagram
Ronaldo Deaconu był bohaterem meczu Korony Kielce z Lechią Gdańsk. Gospodarze wygrali 1:0, a rumuński pomocnik zdobył zwycięską bramkę pięknym strzałem z ponad 20 metrów. Jak przyznał, to najładniejsze trafienie w jego karierze. I pierwsze w barwach Korony.

Ronaldo Deaconu z Korony Kielce prywatnie. Wyjątkowe zdjęcia

Ronaldo Deaconu w 27 minucie zdobył efektowną bramkę, pięknym strzałem z ponad 20 metrów pokonał Duszana Kuciaka. Był to gol na wagę bardzo ważnych trzech punktów.

Zobaczcie wspaniałą bramkę Ronaldo Deaconu!

To był trudny mecz. Zaczęliśmy dobrze, pierwszą połowę można ocenić 50 na 50. Druga połowę zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, dominowaliśmy. Po czerwonej kartce bardziej skupiliśmy się na obronie. Walczyliśmy jak lwy. Byliśmy jedną wielką rodziną, pokazaliśmy duszę, byliśmy mocno zaangażowani. Cieszę się z tej bramki, mówi się, że pierwszy gol jest wyjątkowy, ale najważniejsze, że to trafienie dało nam tak ważne punkty

- podsumował spotkanie rumuński pomocnik Ronaldo Deaconu.

Ronaldo Deaconu ma 25 lat, jest ofensywnym pomocnikiem. W Koronie Kielce jest od 28 lipca 2022 roku, kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2024 roku. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 400 tysięcy euro.

Przygodę z futbolem rozpoczynał w Academii Hagi. Następnie do 2015 roku występował w młodzieżowej drużynie holenderskiego w FC Twente. W 2017 przeszedł do rumuńskiego Concordii Chiajna. Przez dwa lata rozegrał tam 57 spotkań strzelając 3 bramki i notując 9 asyst. Następnie grał również w chorwackim HNK Gorica oraz rumuńskim Sepsi OSK Sf. Gheorghe.

Od 2020 roku reprezentował barwy Gaz Metan Mediaș, gdzie do stycznia 2022 roku w 59 meczach zdobył 14 bramek i zaliczył 22 asysty. W sumie na poziomie rumuńskiej ekstraklasy wystąpił w 105 spotkaniach. Ostatnio był graczem chińskiego Shaanxi Chang'an Athletic. Tutaj w 6 meczach strzelił 2 gole i zanotował 1 asystę.

- Miałem ofertę zespołu, który jest mistrzem Rumunii, ale do wybrania oferty Korony przekonała mnie osoba Pawła Golańskiego. Paweł to legenda w naszym kraju. Rozmawiałem też z kilkoma zawodnikami, którzy grają w Polsce i wszyscy świetnie wypowiadali się o poziomie i profesjonalnym opakowaniu Ekstraklasy. Lata spędzone za granicą wiele mi dały. Wierzę, że zaprezentuję się w Koronie z jak najlepszej strony

- mówił Ronaldo po podpisaniu kontraktu z Koroną Kielce.