Tauron GTK Gliwice - Arged BM Stal: Ambitna pogoń gliwiczan nie na wiele się zdała ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice gliwiczan zagrzewali koszykarzy GTK do pogoni za rywalem z Ostrowa Wielkopolskiego  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice gliwiczan zagrzewali koszykarzy GTK do pogoni za rywalem z Ostrowa Wielkopolskiego Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 21 marca meczu 25. kolejki Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice przegrał z Arged BM Stalą Ostrów 81:94. Gliwiczanie w II połowie gonili wynik i zniwelowali stratę do rywali do zaledwie trzech punktów, ale ostatecznie nie na wiele się to zdało, bo wysoko przegrali z zespołem w Ostrowa Wielkopolskiego. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Taurin GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów.

Koszykarze z Gliwic nie byli faworytem meczu z plasującą się w ścisłej czołówce Orlen Basket Ligi Arged MB Stalą. Ostrowianie zgodnie z przewidywaniami wygrali spotkanie w małej hali Areny Gliwice, ale gospodarze ambitną pogonią po przerwie napędzili im sporego stracha.

Gdy w 17 minucie meczy ostrowianie prowadzili z GTK 53:31 wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte, Tymczasem gliwiczanie rzucili dziesięć kolejnych punktów i jeszcze do przerwy zdołali zmniejszyć straty do 12 punktów przegrywając 41:53.

Ambitni gospodarze w III i IV kwarcie kontynuowali pościg za rywalem i na 4 minuty przed końcem przegrywali tylko 77:80. Wówczas jednak Stal przyspieszyła tempo gry, a jej gracze zaczęli rzucać celnie na trzy punkty i ostatecznie wygrali 94:81 rewanżując się GTK za listopadową porażkę w Ostrowie Wielkopolskim.

Gliwiczanie w całym spotkaniu mieli aż 17 strat. Najskuteczniejszymi zawodnikami GTK byli Kadre Gray, który zdobył 19 punktów i Chris Czerapowicz mający na koncie 17 "oczek". Po stronie Stali 19 pkt rzucił Ojārs Siliņš, a 15 Rodney Chatman.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU TAURON GTK GLIWICE - ARGED MB STAL OSTRÓW

Tauron GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 (21:28, 20:25, 20:18, 20:23)

GTK Kadre Gray 19, Chris Czerapowicz 17, Martins Laksa 10, Terry Henderson Jr. 10, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Samsonowicz 8, Koby Mcewen 4, Maciej Bender 3, Tomasz Śnieg 0.

Stal Ojārs Siliņš 19, Rodney Chatman 15, David Brembly 14, Laurynas Beliauskas 14, Krzysztof Sulima 8, Tomasz Gielo 8, Nemanja Đurišić 7, Aigars Šķēle 6, Wiktor Sewioł 3.