Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Cztery dogrywki w meczu w Arenie Gliwice!

Tomasz Kuczyński
08.04.2023  gliwicekoszykowka mecz gtk gliwice legia warszawa arena gliwice fot. marzena bugala-astaszow/ /dziennik zachodni/ polska press
08.04.2023 gliwicekoszykowka mecz gtk gliwice legia warszawa arena gliwice fot. marzena bugala-astaszow/ /dziennik zachodni/ polska press Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 8 kwietnia 2023 roku w meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice przegrał z Legią Warszawa 135:136. Aby wyłonić zwycięzcę tego spotkania potrzebne były aż cztery dogrywki! Zobacz ZDJĘCIA z małej hali Areny Gliwice.

W środę Tauron GTK Gliwice nadrobił zaległości i w meczu z 20. kolejki przegrał na wyjeździe z Treflem Sopot 79:98. Zespół trenera Marosa Kovacika w Wielką Sobotę podejmował Legię Warszawa.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa, 8.04.2023 r.

Przed sobotnim meczem gliwiczanie mieli 33 punkty w 25 spotkaniach, a Legia 41. Trzeci od końca GTK musi się oglądać na dół tabeli i szukać zwycięstw z każdym rywalem. Tak było też w Wielką Sobotę w meczu z wicemistrzem Polski.

Kibice w Arenie Gliwice zobaczyli niezwykle zacięty mecz, który zakończył się dopiero po czwartej dogrywce. Najlepszym zawodnikiem Legii był Kyle Vinales z 49 punktami i 8 asystami. Earl Rowland zdobył dla GTK 30 punktów i miał 16 asyst.

Tauron GTK Gliwice - Legia Warszawa 135:136 po 4 dogrywkach (26:27, 25:28, 20:19, 19:16; dogr. 10:10, 5:5, 13:13, 17:18).

Tauron GTK Gliwice: Earl Rowland 30, Malachi Richardson 29, Jure Skifić 20, Kamari Murphy 16, Mateusz Szlachetka 14, Filip Put 12, Szymon Ryżek 7, Terrance Ferguson 7, Patryk Wilk 0, Norbert Maciejak 0.

Legia Warszawa: Kyle Vinales 49, Billy Garrett 27, Travis Leslie 19, Geoffrey Groselle 11, Aric Holman 8, Grzegorz Kulka 8, Janis Berzins 7, Dariusz Wyka 5, Łukasz Koszarek 2.