Tauron Liga. Mistrzynie z ŁKS Commercecon finiszowały po mistrzowsku

Dariusz Kuczmera
Siatkarki ŁKS Commercecon grały z ósmym zespołem tabeli MKS Kalisz. Łodzianki przegrały dwa pierwsze sety, ale trzy następne zdecydowanie wygrały.

Trener Alessandro Chiappini dał odpocząć czołowym siatkarkom ŁKS Commercecon. W pierwszym secie nie zagrały Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Valentina Diouf, Amanda Campos. Cudzoziemki pokazały się w drugiej partii, ale obie Łódzkie Wiewióry niespodziewanie przegrały na przewagi.
Łodzianki wzięły się w garść w trzecim secie. Zdeklasowały rywalki do 12. W tej partii na parkiecie pojawiła się Zuzanna Górecka. Punktowały najwięcej Julita Piasecka, Valentina Diouf i Aleksandra Gryka.
Czwarty set wyglądał podobnie do trzeciego. Siatkarki przyjezdne wydawały się zadowolone ze zdobycia jednego punktu i pozostawały w cieniu mistrzyń Polski. ŁKS wygrał również do 12.

Tie-break nie był tak jednostronny, ale mistrzynie Polski z ŁKS nie dały szans rywalkom, choć zupełnie niepotrzebnie straciły punkt w tym meczu.

ŁKS Commercecon Łódź po porażce z Allianz Vero Volley Milano 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25) w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń siatkarek rozegra teraz rewanż, który zaplanowano na 29 lutego we Włoszech.
A w Tauron Lidze łodzianki grają jeszcze z UNI Opole i Rysicami Rzeszów w Łodzi. Czy uda się wywalczyć trzecie miejsce, czy będą derby Łodzi z Grot Budowlanymi w pierwszej rundzie fazy play-off?

ŁKS Commercecon - MKS Kalisz 3:2 (23:25, 25:27, 25:12, 25:12, 15:12)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 17, Roberta Ratzke 3, Julita Piasecka 20, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 12, Anastazja Hryshchuk 3, Aleksandra Dudek 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Valentina Diouf 19, Amanda Campos 12, Kinga Drabek (l), Paulina Zabrowska. Trener: Alessandro Chiappini.