Tokio 2020. Świetny mecz Remiliego. Hiszpania pokonana, straciła mnóstwo bramek

Nedim Remili podczas meczu Francja - Hiszpania.
Nedim Remili podczas meczu Francja - Hiszpania. IHF
Pierwsza porażka reprezentacji Hiszpanii na igrzyskach olimpijskich w Tokio. 36:31 pokonała ją Francja, w barwach której świetny mecz rozegrał Nedim Remili, za rok zawodnik Łomża Vive Kielce.

Francja - Hiszpania 36:31 (18:12)
Francja: Gerard (11/41 = 27 %) - Remili 9, Mem 3, Tournat 4, N. Karabatic, Mahe 3, N'guessan 3, Abalo 3, Guigou 1 (1), L. Karabatic, Fabregas 1, Descat 7 (2), Porte 2.
Hiszpania: Perez de Vargas (5/23 = 22 %), Corrales (3/21 = 14 %) - Gurbindo 2, Maqueda 1, Fernandez 1, Aginagalde 3, Entrerrios 1, A. Dujszebajew 5, Sarmiento 4, Sole 3 (2), Figueras 2, Garcia 4, Gomez 5, Guardiola.

To był mecz na szczycie grupy A, oba zespoły miały dotąd komplety zwycięstw, po trzy. W zespole Hiszpanii nie zagrał jeszcze nowy szczypiornista Łomża Vive Kielce, Miguel Sanchez-Migallon, który w czwartek wyruszył z Kielc do Tokio, sprowadzony w trybie awaryjnym po kontuzji Virana Morrosa. W składzie "Los Hispanos", po raz pierwszy w tym turnieju, pojawił się były gracz mistrzów Polski, Julen Aginagalde.

Hiszpanie w tym spotkaniu rozczarowali, szczególnie w grze obronnej, mniejsze wsparcie dali też ich bramkarze. Mecz lepiej otworzyli Francuzi, którzy w 7 minucie, po golu Nedima Remiliego, prowadzili 4:1. Ten prawy rozgrywający, który od sezonu 2022/23 będzie graczem kieleckiej ekipy, rozegrał kapitalne zawody, zdobył 9 bramek, w tym kilka bardzo widowiskowych, myląc się tylko raz. Próbował mu dorównać grający w barwach Hiszpanii prawy rozgrywający, choć w tym meczu środkowy, Alex Dujszebajew, ale był mniej skuteczny.

"Los Hispanos" na chwilę opanowali sytuację, w 14 minucie doprowadzając do remisu 6:6, ale "Tricolores" odpowiedzieli czterema trafieniami z rzędu, bo drużyna trenera Jordi Ribery do kiepskiej gry w defensywie zaczęła też dokładać nieskuteczne rzuty i błędy w rozegraniu piłki. Już do końca pierwszej połowy francuska ekipa powoli powiększała prowadzenie, które do przerwy wynosiło sześć bramek.

Po zmianie stron drużyna z Półwyspu Iberyjskiego znów na kilka minut poprawiła grę i w 36 minucie Aginagalde zmniejszył straty do trzech bramek (19:16). Ale Hiszpanie znów zaczęli popełniać błędy w ataku i Francuzi szybko odzyskali kontrolę nad wynikiem - w 45 minucie wygrywali 26:19, a w 51 już 30:22. Hiszpański zespół stracił w tym meczu aż 36 bramek, co zdarza mu się bardzo rzadko.

W końcówkach obu połów na boisku pojawiał się francuski obrotowy Łomża Vive, Nicolas Tournat, oba pobyty na placu dały mu po dwie zdobyte bramki.

O godzinie 14.30 rozpocznie się ostatni mecz w grupie A, Norwegia - Niemcy. Transmisja na TVP Sport, Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Nedim Remili (Francja), 9 bramek/10 rzutów, 4 asysty, 3 straty, 2 przechwyty, czas gry: 39:05.
Nicolas Tournat (Francja), 4/6, 1 strata, czas gry: 23:51.
Alex Dujszebajew (Hiszpania), 5/8, 3 asysty, 2 straty, 1x2 min, czas gry: 32:29.
Angel Fernandez (Hiszpania), 1/3, 1 asysta, 1 strata, czas gry: 46:22.
Julen Aginagalde (Hiszpania), 3/3, 1 asysta, czas gry: 27:33.