Marcin Jastrzębski
Trener PGE Stali Mielec - Kamil Kiereś - cieszy się dziś z pokonania Śląska Wrocław. Anna Jajkiewicz
PGE Stal Mielec pokonała w meczu czwartej kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław 3:1. Zobacz co po meczu mówili trenerzy obu zespołów.

Kamil Kiereś, trener PGE Stali Mielec
Mikrocykl przed tym meczem był zaznaczony pozytywną atmosferą, pozytywną pracą. Na początku meczu ze Śląskiem nasz zespół był jednak usztywniony. Nie robiliśmy tego, co sobie założyliśmy. Naszym zadaniem było wciągnąć zespół Śląska na własną połowę. Dobrze zareagowali po niewykorzystanym rzucie karnym. Sporo rozmawialiśmy z Kokim Hinokio by oddawał więcej strzałów i teraz jest groźniejszym zawodnikiem. Poprawiliśmy jego decyzyjność. Szkoda tej straconej bramki w końcówce, w większości tego meczu mieliśmy to spotkanie pod kontrolą. Ten mecz dodaje nam wiarygodności. Nasz zespół musi być wszechstronny, dostosujemy taktykę do sytuacji. Nie chciałbym żeby drużyna grała tylko z fazy kontry. W tym meczu było sporo pewności, rozgrywania piłki, ataku pozycyjnego.

Jacek Magiera, Śląsk Wrocław
Wracamy do domu w minorowych nastrojach. Mecz ułożył się według scenariusza trudnego do przewidzenia. W niedopuszczalny sposób traciliśmy bramki. Jako ambitna osoba nie przejdę obojętnie obok tego. Pierwsze 20 minut należało do nas, brakowało wykończenia na połowie rywala. Dużo pracy przed nami, ale nie tracimy wiary, głowy. Przyjmuje tę porażkę jako lekcję.