Trener PGE VIVE Kielce Talant Dujszebajew po wygranej w Kilonii: Chłopakom się należy po dwa piwka! [wypowiedzi]

Anna Benicewicz-Miazga
- Sławek wrócił na końcówkę, pokazał ogromną klasę i to dla nas bardzo ważne. Pozwolę chłopakom wypić maksymalnie dwa piwka. Więcej być nie może, zresztą przecież wygraliśmy tylko jeden mecz, to nic takiego, musimy walczyć dalej – po wygranym 30:29 wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z niemieckim THW Kiel mówił trener piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, Talant Dujszebajew.

Talant Dujszebajew, trener PGE VIVE: - Jestem bardzo zadowolony z sukcesu, to nie jest łatwe wygrać mecz Ligi Mistrzów w Kilonii. Kiel grał bardzo dobrze, choć miał duże problemy z kontuzjami. Jesteśmy zadowoleni z tego, że wreszcie mieliśmy więcej szczęścia i wygraliśmy mecz. „Kasa” nie zaczął dobrze tego meczu, dlatego zastąpił go Filip Ivić, który kilkakrotnie bardzo dobrze interweniował w ważnych momentach. Sławek wrócił na końcówkę i pokazał ogromną klasę i to dla nas bardzo ważne. W Kielu niesamowicie zagrał Patrick Wiencek, aż podszedłem do niego po meczu zdumiony, pytając, co też dzisiaj wyprawiał? Ewidentnie był bohaterem Kielu, ale ja cieszę się, że miałem szesnastu bohaterów i to my wygraliśmy! W niedzielę wcześnie wyruszamy w podróż powrotną, w poniedziałek już mamy trening, we wtorek kolejny mecz, a za tydzień bardzo ważny pojedynek z Mieszkowem. Pozwolę chłopakom wypić maksymalnie dwa piwka. Więcej być nie może, zresztą przecież wygraliśmy tylko jeden mecz, to nic takiego, musimy walczyć dalej.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Alfred Gislason, trener THW: - Na początku nie radziliśmy sobie dobrze w obronie, a nasi bramkarze także nie byli w formie. Utrata Steffena Weinholda w pierwszej połowie była dla nas trudna. Na początku drugiej połowy mieliśmy duże problemy w ataku i popełnialiśmy wiele technicznych błędów lub źle rzucaliśmy. Ale muszę powiedzieć, że jestem naprawdę dumny z mojego zespołu. Ciężko zapracowaliśmy na doprowadzenie do remisu, ale zmarnowaliśmy w końcówce dwa karne.

Alex Dujszebajew, zawodnik PGE VIVE: - Gratulacje dla THW za świetny występ. Na początku drugiej połowy mogliśmy odjechać na pięć bramek. Kiel nas dogonił, ale graliśmy sprytnie przez ostatnie kilka minut. To dla nas ogromnie ważna wygrana.

Patrick Wiencek, zawodnik THW Kiel: - Zaczęliśmy źle w obu połowach i niestety przegraliśmy. Gratulacje dla Kielc za zwycięstwo. Pomimo porażki nadal mamy w naszych rękach zdobycie czwartego miejsca. Musimy wygrać w Paryżu i to jest nasz cel.