Trzy gole i zwycięstwo Zawiszy Bydgoszcz. Tak kibicowaliście piłkarzom!

Joachim Przybył
Zawisza Bydgoszcz - Noteć Czarnków
Zawisza Bydgoszcz - Noteć Czarnków Tomasz Czachorowski
Jest przełamanie Zawiszy. Bydgoszczanie pokonali 3:1 Noteć Czarnków, to pierwsze gole i punkty od 28 października. Kibice liczą, że to zwiastun dużo lepszej rundy rewanżowej.

Zawisza Bydgoszcz - Noteć Czarnków 3:1 (1:0)

Bramki: Michał Sacharuk (26), Krystian Sanocki (67), Cyprian Maciejewski (90) - Bartosz Kalupa (53)
Zawisza: Tkaczyk - Urbański, Paliwoda, Nowak, Sławek, Kona, Graczyk (46. Chachuła), Sanocki, Sacharuk (80. Maciejewski), Koziara (80. Okuniewicz), Rugowski (80. Serwach).

W dwóch ostatnich meczach bydgoszczanie przegrali do zera i stracili kontakt z czołówką tabeli. Mecz z wyżej notowaną Notecią był dobrą okazją do poprawienia notować. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie, ale losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich minut. W końcówce trzy punkty dla Zawiszy przypieczętował rezerwowy Cyprian Maciejewski.

Tak wyglądał mecz Zawisza Bydgoszcz - Noteć Czarnków na murawie i trybunach - zobaczcie zdjęcia

Zawisza zakończył nieco rozczarowującą rundę jesienną. Drużyna miała walczyć o awans, a przynajmniej bić się w czołówce tej grupy. Bydgoszczanie po wygranej z Notecią awansowali na 4. miejsce w tabeli, ale do lidera ze Szczecina tracą aż 14 punktów. Za ich plecami ścisk straszliwy, 11. Polonia Środa ma tylko trzy punkty mniej.

Bilans rundy to osiem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek. Warto poprawić efektywność na domowym stadionie, na którym drużyna wygrała tylko połowę z ośmiu spotkań.

Jeszcze w tym roku Zawisza rozpocznie rundę rewanżową: 25 listopada podejmie Wikęd Luzino. Potem przerwa do marca, którą trzeba będzie wykorzystać także na zmiany w składzie.