Ustrzelił hat-tricka na Ukrainie, ale w szerokiej kadrze go nie ma [WIDEO]

jac
od 16 lat
Formą w lidze ukraińskiej błysnął Łukasz Teodorczyk. W ostatnim ligowym meczu tego sezonu Polak zdobył trzy bramki. Jego Dynamo Kijów pokonało na wyjeździe Metalist Charków 4:1.

Teodorczyk zaczął strzelanie krótko po rozpoczęciu meczu. Najpierw trafił w 7 minucie, potem zaraz w 8. Trzecią bramkę zdobył po przerwie - w 67 minucie. Zszedł w 74 minucie. Zastąpił go Junior Moraes.

Sezon zakończył z pięcioma trafieniami. Jego Dynamo zdobyło mistrzostwo kraju i zagra w Lidze Mistrzów. W tabeli o siedem punktów wyprzedziło Szachtar Donieck.

Popularny "Teo" może żałować, że tak późno wystrzelił z formą. W czwartek selekcjoner Adam Nawałka powołał bowiem szeroką kadrę na Euro. W gronie napastników prócz Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium) i Arkadiusza Milika (Ajax Amsterdam) wolał wybrać Mariusza Stępińskiego (Ruch Chorzów) oraz Artura Sobiecha (Hannover 96).

Metalist Charków - Dynamo Kijów 1:4 (0:2)
Bramki: Serhij Napołow 90' - Łukasz Teodorczyk 7' 8' 67' Oleg Husiew 90'

Nawałka wybrał! Oto szeroka kadra Polski na Euro 2016

Materiał oryginalny: Ustrzelił hat-tricka na Ukrainie, ale w szerokiej kadrze go nie ma [WIDEO] - Gol24