OPRAC.: Dawid Foltyniewicz
Artur Starczewski/BC Polkowice
W meczu pierwszej kolejki grupy B koszykarek KGHM BC Polkowice przegrał na wyjeździe z Virtus Segafredo Bolonia z Włoch 69:90 (20:23, 19:22, 19:31, 11:14). Najwięcej punktów do wicemistrzyń Polski rzuciła Brianna Fraser – 16.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Dragana Stankovic, ale zaraz szybko odpowiedziała rzutem z dystansu Ivana Dojkic, a kiedy po sześciu minutach Virtus prowadził już 16:7, wydawało się, że spotkanie będzie się toczyć pod dyktando włoskiej drużyny. Po kolejnych dwóch minutach było jeszcze 21:11, ale wtedy trener Karol Kowalewski poprosił o przerwę. Przekazane wskazówki okazały się skuteczne, bo jeszcze przed końcem kwarty wicemistrzynie Polski zmniejszyły straty do trzech "oczek" (20:23).

W drugiej kwarcie trwała wymiana ciosów, ale zespołem, który cały czas prowadził był Virtus. Po tym jak spod kosza trafiła Olbis Andre zrobiło się 39:30 i do końca tej części spotkania pozostawało niewiele ponad trzy minuty. Polkowiczanki zaczęły odrabiać straty, doprowadziły do stanu 43:39, ale ostatnia akcja należała do Haley Peters i w połowie meczu ekipa z Bolonii prowadziła sześcioma punktami (45:39).

Kluczowa dla losów meczu okazała się kwarta trzecia, w której Virtus wzmocnił obronę i dzięki temu mógł wyprowadzać szybkie ataki. Polkowiczankom znacznie trudniej przychodziło zdobywanie punktów i przewaga rywalek zaczęła rosnąć. Po pięciu minutach tej odsłony spotkania ekipa z Włoch prowadziła już 60:45. Drugie pięć minut były już lepsze w wykonaniu polskiego zespołu, ale i tak rywalki zdołały jeszcze minimalnie powiększyć przewagę (76:58).

Prowadzenie 18 punktami sprawiało, że tylko jakaś katastrofa mogła odebrać Virtusowi wygraną. Miejscowe kontrolowały jednak cały czas spotkanie i spokojnie utrzymały wysokie prowadzenie do końca.

W każdej ze statystyk włoski zespół miał przewagę, ale szczególnie wysoka była w zbiórkach, gdzie wygrał 35:23. W rzutach z gry Virtus miał skuteczność bliską 60 procent, a Polkowice nie wiele ponad 46.

Virtus Segafredo Bolonia – KGHM BC Polkowice 90:69 (23:20, 22:19, 31:19, 14:11)
Virtus Segafredo Bologna: Cecilia Zandalasini 23, Ivana Dojkic 19, Olbis Andre 12, Haley Peters 11, Iliana Rupert 8, Lauren Cox 8, Chiara Consolini 5, Beatrice Del Pero 2, Francesca Pasa 2, Aleksandra Orsili 0, Beatrice Barberis 0;
KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 16, Charli Collier 13, Dragana Stankovic 9, Nika Baric 9, Zala Friskovec 8, Weronika Gajda 5, Klaudia Gertchen 5, Emilia Kośla 4, Zuzanna Kulińska 0.

Guder & Janas. „Oburza mnie propozycja dla Marcina Torza”