W Lublinie odbył się Puchar Polski w koluchstylu

Krzysztof Szuptarski
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie został rozegrany Puchar Polski seniorów oraz młodzieżowców w koluchstylu. W imprezie wzięło 84 uczestników, reprezentujących 11 klubów.

Koluchstyl to polska sztuka walki, będąca połączeniem judo, zapasów, sumo i ju-jitsu. Puchar Polski seniorów i seniorek był kwalifikacją do reprezentacji Polski na World Games 2017 i 3. mistrzostwa świata w tej dyscyplinie sportu.

W lubelskim turnieju świetny występ zanotowała ekipa ZTS Sokół Lublin, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Lublinianie w klasyfikacji generalnej przegrali tylko z ekipą KS Koluch Sumo Białystok. Na trzecim miejscu została zaś sklasyfikowana reprezentacja UKS Zdrowy Targówek.

W rywalizacji seniorów i seniorek podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli 17 medali, w tym dwa złote: Na najwyższym stopniu podium stawali: Oktawia Skraińska (65 kg) oraz Paweł Danys (82 kg).

W zmaganiach młodzieżowców lublinianie wywalczyli natomiast cztery złote krążki: Oktawia Skraińska (65 kg), Georgi Esiva (65 kg), Paweł Danys (80 kg) oraz Adlan Borhasvili (powyżej 80 kg).

Materiał oryginalny: W Lublinie odbył się Puchar Polski w koluchstylu - Kurier Lubelski