Wieczysta Kraków rozbiła w pył Polonię! Nowe moce w ekipie Sławomira Peszki

Tomasz Bochenek
W poprzednim sparingu drużyna Sławomira Peszki pokonała I-ligowy Bruk-Bet Nieciecza, teraz zdemolowała II-ligowca z Bytomia Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków znokautowała w sparingu przeciwnika z II ligi. Polonia Bytom - Wieczysta Kraków 1:6 w meczu rozegranym w sobotę 27 stycznia. Trzecioligowy gigant udzielił bytomianom lekcji skuteczności, dwa gole zdobył Chorwat Ante Aralica, piękną bramką popisał się niedawny nabytek Wieczystej, Szymon Kot. W ekipie Sławomira Peszki zadebiutował Tomasz Swędrowski, środkowy pomocnik pozyskany z Ruchu Chorzów.

Właśnie po podaniu Swędrowskiego Wieczysta pierwszy raz zagroziła Polonii - w 9 minucie, strzelał Michał Fidziukiewicz, bramkarz był na posterunku. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska na murawie przysiadł Denys Faworow. O swoim istnieniu przypomniał mu mięsień dwugłowy, ukraiński obrońca nie był w stanie kontynuować gry.

Z powodów zdrowotnych wielu zawodników - m.in. przeziębiony Michał Pazdan - było nieobecnych. Z kontuzjami boryka się kilku pomocników - stąd wzmocnienia Wieczystej w środku pola. Kolejnym środkowym pomocnikiem, który dołączy do krakowskiej drużyny, ma być Michał Trąbka, obecnie zawodnik Stali Mielec, jesienią w ekstraklasie podstawowy gracz tego zespołu. Na początku tygodnia ma przejść testy medyczne przed transferem do Wieczystej.

W Bytomiu w I połowie groźniejsza była Polonia, ale to Wieczysta objęła prowadzenie. Po złym zagraniu jednego z graczy Polonii piłkę przejął Michał Fidziukiewicz, w sytuacji sam na sam z bramkarzem został przez niego sfaulowany, a po chwili rzut karny wykorzystał Manuel Torres. Na 0:2 Fidziukiewicz efektownie huknął z kilkunastu metrów.

Żeby było jasne: bytomianie zagrażali gościom, w tym meczu stworzyli być może nawet więcej okazji bramkowych od Wieczystej, ale grali potwornie nieskutecznie. Z dobrej strony pokazali się obaj bramkarze z Krakowa, Błażej Sapielak i Jakub Murawski. Gola dla Polonii strzelił tylko testowany Przemysław Maj - znakomitym uderzeniem z 20 m pod poprzeczkę.

Drużyna Peszki, potężna w ataku szybkim, między 74 a 84 minutą zdobyła cztery bramki! Efektowny był strzał Kota z narożnika pola karnego, za moment po dobrzej centrze Karola Krzywieckiego celnie zagłówkował Ante Aralica. Chorwat potem jeszcze zaliczył asystę przy golu Macieja Jankowskiego i sam trafił na 1:6.

Dodajmy, że większość krakowskiego zespołu stanowili wtedy młodzieżowcy. Bo w drugiej połowie zagrało ich sześciu: Murawski, Krzywiecki, Rygiel, Wołosik, Kot i Skrobański.

W kolejnym meczu, 3 lutego, Wieczysta zmierzy się z LKS Goczałkowice. Wznowienie rozgrywek w III lidze nastąpi 2 marca, po jesiennej części sezonu krakowianie są liderem grupy IV, mają 3 punkty przewagi nad Avią Świdnik.

Polonia Bytom - Wieczysta Kraków 1:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Torres 28 karny, 0:2 Fidziukiewicz 38, 1:2 Maj 51, 1:3 Kot 74, 1:4 Aralica 75, 1:5 Jankowski 78, 1:6 Aralica 84.
Polonia: Mirus - Szmigiel, Bedronka, Piekarski, testowany, Stefański - Żagiel, Gajda, Jopek, Zieliński - Wolny; II połowa: Mirus - Brzozowski, Pochcioł, testowany, Ławrynowicz, Maj - Krzemień, Piontek, Ściślak, Andrzejczak - Wolny (62 Siudak).
Wieczysta: Sapielak - Bąk, Skrobański, Kasolik, Faworow (15 Pietrzak) - Kiedrowicz, Swędrowski, Góralski, Knasmullner, Torres - Fidziukiewicz; II połowa: Murawski - Krzywiecki, Rygiel, Kasolik (70 Skrobański), Pietrzak - Wołosik, Gamrot, Bargiel, Jankowski, Kot - Aralica.