Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Arką Gdynia

Bartosz Karcz
Przemysław Świderski
Wisła Kraków zagrała w Gdyni dwie różne połowy. W pierwszej zaprezentowała się bardzo słabo, w drugiej znacznie lepiej. To przyniosło jej remis 1:1, ale też musi wpłynąć na oceny, jakie wystawimy wiślakom po tym spotkaniu. Będą one w związku z tym mocno zróżnicowane.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    4Taki występ słodko gorzki. Jest sporo jego winy przy puszczonym golu, bo jednak strzał poszedł w tzw. krótki róg, a on był spóźniony. Z
ALVARO RATON 4
Taki występ słodko gorzki. Jest sporo jego winy przy puszczonym golu, bo jednak strzał poszedł w tzw. krótki róg, a on był spóźniony. Z drugiej strony to jego interwencja utrzymała Wisłę w grze po strzale Michała Marcjanika, gdy popisał się świetną paradą. Miał kilka niecelnych podań nogami, w drugiej połowie o mały włos nie byłoby powtórki z błędu w meczu z Widzewem. Było też jednak sporo pewnych i skutecznych interwencji. Z tego wszystkiego wychodzi nam czwórka.

wislakrakow.com
DAWID SZOT    4Błąd, jaki popełnił przy straconym golu sprawił, że ta bramka idzie przede wszystkim na jego konto. Musi jednak dostać plus za to, że później
DAWID SZOT 4
Błąd, jaki popełnił przy straconym golu sprawił, że ta bramka idzie przede wszystkim na jego konto. Musi jednak dostać plus za to, że później się pozbierał i grał już bardzo solidnie.

ALAN URYGA    6Tym razem przede wszystkim jego grę cechowała solidność.
ALAN URYGA 6
Tym razem przede wszystkim jego grę cechowała solidność.

JOSEPH COLLEY    8Jeśli mielibyśmy wskazywać najlepszego zawodnika całego meczu w Wiśle, to byłby nim Joseph Colley. On chyba jednego błędu nie popełnił
JOSEPH COLLEY 8
Jeśli mielibyśmy wskazywać najlepszego zawodnika całego meczu w Wiśle, to byłby nim Joseph Colley. On chyba jednego błędu nie popełnił w tym spotkaniu! Jeśli „Biała Gwiazda” komuś w dużym stopniu zawdzięcza ten remis, to jej cichym bohaterem był Colley. Dobrze się ustawiał, blokował, przeszkadzał, wygrywał pojedynki i to momentami na dużym ryzyku. I udzielał się też w ofensywie. Po prostu świetny występ stopera Wisły i tyle.

JAKUB KRZYŻANOWSKI    5Lepszy w ofensywie niż w obronie, ale to przecież nie jest żadna nowość.
JAKUB KRZYŻANOWSKI 5
Lepszy w ofensywie niż w obronie, ale to przecież nie jest żadna nowość.

KACPER DUDA        4W pierwszej połowie zagrał bardzo słabo, w drugiej był już sobą, ale nie na tyle, żeby wrócić choćby do wyjściowej „piątki”. Tym bardziej,
KACPER DUDA 4
W pierwszej połowie zagrał bardzo słabo, w drugiej był już sobą, ale nie na tyle, żeby wrócić choćby do wyjściowej „piątki”. Tym bardziej, że zmarnował bardzo dobrą okazję na gola, gdy zamiast pociągnąć „po długim” strzelił w krótki róg i nawet nie trafił w bramkę. Ze wszystkich meczów tym roku ten w Gdyni całościowo był najsłabszy w wykonaniu Kacpra Dudy.

MARC CARBO    4Wisła tym razem miała problem w drugiej linii. Zderzenie z Arką to nie było nic przyjemnego, szczególnie w pierwszej połowie i Marc Carbo
MARC CARBO 4
Wisła tym razem miała problem w drugiej linii. Zderzenie z Arką to nie było nic przyjemnego, szczególnie w pierwszej połowie i Marc Carbo też się o tym przekonał.

JESUS ALFARO        5Długo grał słabo, ale z czasem się rozkręcił. Ma asystę na koncie, w drugiej połowie sporo dawał zespołowi w ofensywie.
JESUS ALFARO 5

ROMAN GOKU        3Nie zaliczy tego meczu do udanych. Wyłączony z gry przez arkowców. Momentami kompletnie.
ROMAN GOKU 3

DEJVI BREGU    2Zupełnie niewidoczny. No może poza sytuacją z pierwszej połowy, gdy wywalczył rzut wolny sprzed pola karnego i wydawało się, że to może
DEJVI BREGU 2
Zupełnie niewidoczny. No może poza sytuacją z pierwszej połowy, gdy wywalczył rzut wolny sprzed pola karnego i wydawało się, że to może być dla niego świetna okazja, żeby pokazać jak wykonuje dobrze stałe fragmenty gry. Wykonał jednak tego wolnego po prostu fatalnie…

ANGEL RODADO    5Długo grał słabo, nie był w stanie przebić się przez obronę Arki. Gdy jednak wszedł na boisku Szymon Sobczak, jakby dostał drugie życie.
ANGEL RODADO 5
Długo grał słabo, nie był w stanie przebić się przez obronę Arki. Gdy jednak wszedł na boisku Szymon Sobczak, jakby dostał drugie życie. Lekko cofnięty zaczął wykonywać bardzo dobrą robotę. M.in. przy wyrównującym golu. Kto wie czy nie skorzystać z takiego ustawienia w dłuższym wymiarze niż tylko końcówka meczu…?

BARTOSZ JAROCH    5Solidna zmian. Tylko i aż tyle.
BARTOSZ JAROCH 5
Solidna zmian. Tylko i aż tyle.

ANGEL BAENA        6Nawet jeśli nie błyszczał jakoś specjalnie, to za interwencję, gdy ubiegł Dawida Gojnego przed praktycznie pewnym strzałem tego ostatniego
ANGEL BAENA 6
Nawet jeśli nie błyszczał jakoś specjalnie, to za interwencję, gdy ubiegł Dawida Gojnego przed praktycznie pewnym strzałem tego ostatniego do pustej bramki, musimy podnieść mu ocenę z wyjściowej piątki o jeden stopień. Prawda jest taka, że bez tej interwencji, która być może zostanie w toku całego spotkania dość szybko zapomniana, nie byłoby nawet punktu Wisły w Gdyni.

SZYMON SOBCZAK        7Bardzo dobra zmiana. Ostatnio wysyła coraz więcej sygnałów, że zasługuje na więcej minut. Gol z Widzewem na wagę awansu w Pucharze Polski
SZYMON SOBCZAK 7
Bardzo dobra zmiana. Ostatnio wysyła coraz więcej sygnałów, że zasługuje na więcej minut. Gol z Widzewem na wagę awansu w Pucharze Polski i generalnie mnóstwo napsutej krwi łodzian w tym meczu. Teraz bramka na wagę punktu w Gdyni. Ktoś powie, że mógł dać wygraną Wiśle, bo miał jeszcze jedną świetną okazję. My odpowiemy, że to był materiał dla sędziów VAR czy w tej sytuacji Martin Dobrotka aby na pewno przepisowo powstrzymywał napastnika Wisły w polu karnym… Naszym zdaniem największa kontrowersja tego meczu. wislakrakow.com