Wisła Kraków. Oceniamy piłkarzy „Białej Gwiazdy” za mecz z Piastem Gliwice

Bartosz Karcz
Wisła Kraków rozegrała bardzo dobry mecz z Piastem Gliwice, momentami też bardzo mądry. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” zagrali przede wszystkim inteligentnie, dzięki czemu wygrali 2:1 i awansowali do finału Pucharu Polski. Oceny za to spotkanie muszą być wysokie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    7Bardzo dobry, pewny występ. Przy golu bez szans. Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jego występu.
ALVARO RATON 7

wislakrakow.com
BARTOSZ JAROCH    5Trochę spóźniony przy golu dla Piasta, ale poza tym zagrał dobre spotkanie.
BARTOSZ JAROCH 5
Trochę spóźniony przy golu dla Piasta, ale poza tym zagrał dobre spotkanie.

ALAN URYGA    6Pewnie w obronie. Robił to, co do niego należało.
ALAN URYGA 6
Pewnie w obronie. Robił to, co do niego należało.

JOSEPH COLLEY    8Profesor! Nawet jak popełnił jeden czy drugi błąd, to zaraz go naprawiał. Świetny występ. Momentami jego interwencje wzbudzały słusznie
JOSEPH COLLEY 8
Profesor! Nawet jak popełnił jeden czy drugi błąd, to zaraz go naprawiał. Świetny występ. Momentami jego interwencje wzbudzały słusznie wręcz aplauz na trybunach. Mocna kandydatura do miana piłkarza meczu.

DAWID SZOT    7Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. Dobrze radził sobie w obronie, ale też dokładał swoje w ofensywie. Choćby asystę przy golu na 1:0.
DAWID SZOT 7

KACPER DUDA        6Dużo, dużo lepiej niż w Głogowie. Dobrze regulował tempo gry Wisły.
KACPER DUDA 6
Dużo, dużo lepiej niż w Głogowie. Dobrze regulował tempo gry Wisły.

MARC CARBO    7Zbierał mnóstwo piłek, przerywał w odpowiednim momencie akcje Piasta. Nawet faulował w inteligenty sposób.
MARC CARBO 7

MIKI VILLAR    5Nie jest jeszcze w najwyższej formie po kontuzji, ale zagrał na niezłym poziomie.
MIKI VILLAR 5

ROMAN GOKU    4Nie można mu odmówić chęci do gry, ale za dużo było błędów technicznych, prostych strat w sytuacji, w których mógł napędzić ataki Wisły.
ROMAN GOKU 4

JESUS ALFARO        6Bardzo przytomnie wykończył akcję przy golu na 2:0. Mógł zamknąć mecz w drugiej połowie, ale tym razem Frantisek Plach okazał się lep
JESUS ALFARO 6
Bardzo przytomnie wykończył akcję przy golu na 2:0. Mógł zamknąć mecz w drugiej połowie, ale tym razem Frantisek Plach okazał się lepszy.

SZYMON SOBCZAK    8Strzelił gola na dzień dobry, czym ustawił od razu mecz. „Ósemkę” dostaje jednak nie tylko za to trafienie, ale przede wszystkim za ogromną
SZYMON SOBCZAK 8
Strzelił gola na dzień dobry, czym ustawił od razu mecz. „Ósemkę” dostaje jednak nie tylko za to trafienie, ale przede wszystkim za ogromną pracę, jaką wykonał. Fizyczną pracę. Potrafił trzymać piłkę w pierwszej linii. Jego twarde, męskie pojedynki z Jakubem Czerwińskim były ozdobą tego meczu. Owacja od 33 tysięcy kibiców gdy schodził pod koniec spotkania z boiska, nie była dziełem przypadku.

DEJVI BREGU    6Niezła zmiana, zrobił trochę wiatru na skrzydle.
DEJVI BREGU 6
Niezła zmiana, zrobił trochę wiatru na skrzydle.

ANGEL BAENA        5Wszedł, trochę przytrzymał piłkę z dala od bramki Wisły. Swoje zrobił.
ANGEL BAENA 5
Wszedł, trochę przytrzymał piłkę z dala od bramki Wisły. Swoje zrobił.

MARIUSZ KUTWA    BEZ NOTYWszedł na zmianę taktyczną, ale dla takiego chłopaka nawet te parę minut w takim meczu jest jak skarb. I powinno zaprocentować
MARIUSZ KUTWA BEZ NOTY
Wszedł na zmianę taktyczną, ale dla takiego chłopaka nawet te parę minut w takim meczu jest jak skarb. I powinno zaprocentować w przyszłości.

MICHAŁ ŻYRO        BEZ NOTYMa w dorobku cztery, a nawet... pięć Pucharów Polski. Różnica wynika z tego, że w ostatnim przypadku grał w Legii Warszawa tylko
MICHAŁ ŻYRO BEZ NOTY
Ma w dorobku cztery, a nawet... pięć Pucharów Polski. Różnica wynika z tego, że w ostatnim przypadku grał w Legii Warszawa tylko jesienią, a w tych rozgrywkach zaliczył 24 minuty. Formalnie jednak trofeum może zapisać sobie w CV. Teraz będzie miał okazję znów zawitać na Stadion Narodowy. Miesiąc to długi czas, jego forma powinna rosnąć i może odegrać o wiele większą rolę w tym finale niż tylko występ przez kilka minut w półfinale… wislakrakow.com