Wisła Kraków. Ostre strzelanie w próbie generalnej rezerwy „Białej Gwiazdy”

Bartosz Karcz
Bruno Opoka/wislakrakow.com

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

W pierwszej połowie nieco lepiej wyglądali goście. Mieli przede wszystkim więcej klarownych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Dawid Kubowicz.

Po przerwie i zmianach w ekipie Kalwarianki, inicjatywę przejęli wiślacy, czego efektem było najpierw wyrównanie, a następnie dwa kolejne trafienia. Goście nie poddawali się jednak i odrobili straty, doprowadzając do remisu 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do wiślaków, a konkretnie sprowadzonego z Podhala Nowy Targ Macieja Hajdary, który na dwie minuty przed końcem ustalił wynik spotkania.

Teraz przed obiema drużynami już ligowe mecze. Wisła II ligową wiosnę zainauguruje domowym starciem z Watrą Białka Tatrzańska w niedzielę 17 marca o godz. 11, a Kalwarianka tego samego dnia o godz. 13 podejmie Beskid Andrychów.

Wisła II Kraków - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 4:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Kubowicz 20, 1:1 Sałamaj 52, 2:1 Tokarczyk 55, 3:1 Szywacz 60, 3:2 Prochownik 63, 3:3 Dziedzic 77, Hajdara 88.
Wisła II: Szewczyk (60 Krzyżanowski) - Sałamaj (74 Baniowski), Złoch (74 Micek), Micek (67 Hajdara), Madej (46 Niewiadomski) - Grau (46 Zimon), Dziedzic - Szywacz (76 Bugaj), Tokarczyk (60 Ćwik), Baniowski (46 Kaczówka) - Sarga (80 Sałamaj).
Kalwarianka: Wypiór - Burliga (46 Wszołek), Kubowicz (65 Koziołek), Dudek - Sarnecki, Buraczek (70 Madej), Prochownik (65 Bendkowski), Banasik (65 Boroń) - Myszogląd (65 Dziedzic), Stanek (70 Kosowski), Handzlik.