Wybrzeże Gdańsk wygrało z Sandrą SPA Pogonią Szczecin

KM
Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk wygrali 30:25 z Sandrą SPA Pogonią Szczecin w spotkaniu 3. kolejki PGNiG Superligi. To drugie kolejne zwycięstwo gdańszczan.

W pierwszej połowie trwała walka cios za cios i żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi wyższej niż dwie bramki. Na boisku było sporo emocji, niestety niektórym puszczały nerwy i już w 20 minucie czerwoną kartką ukarany został kapitan Wybrzeża, Łukasz Rogulski. Do przerwy goście ze Szczecina byli minimalnie lepsi i prowadzili 16:15.

W drugiej części gry sytuacja nie uległa zmianie i walka nadal była bardzo zacięta. Spotkanie rozstrzygnęło się tak naprawdę między 45 a 50 minutą, gdy Wybrzeże wyszło na prowadzenie 26:21. Najlepsze wrażenie po przerwie w gdańskiej ekipie sprawiali Michał Skwierawski i Damian Kostrzewa. Gospodarze, mimo gry w osłabieniu w końcówce, tej przewagi już nie utracili i wygrali 30:25.

Wybrzeże Gdańsk - Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:25 (15:16)
Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 5, Skwierawski 5, Kornecki 1, Bednarek 2, Sulej 1, Rogulski 2, Prymlewicz 4, Kondratiuk 2, Wróbel, Salacz 1, Kostrzewa 7
Pogoń: Tatar, Matkowski - Grzegorek, Bruna 3, Garbacewicz, Wąsowski, Krupa 3, Bosy 4, Jedziniak 1, Krysiak 1, Zaremba 4, Kniazew 5, Zydroń 4, Fedeńczak

Materiał oryginalny: Wybrzeże Gdańsk wygrało z Sandrą SPA Pogonią Szczecin - Dziennik Bałtycki