Wygrana MMTS-u Kwidzyn, porażka Wybrzeża Gdańsk

KM
Przemyslaw Swiderski
Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali 23:28 z Azotami Puławy, a MMTS Kwidzyn ograł 23:21 Meble Wójcik Elbląg w środowych meczach PGNiG Superligi.

Gdańszczanie grali u siebie, ale faworytami nie byli. Mimo to do przerwy dzielnie stawiali czoła gościom z Puław, remisując z nimi 12:12. W drugiej połowie Azoty wrzuciły jednak wyższy bieg i odskoczyły gdańszczanom. Przez pierwszych 15 minut po zmianie stron Wybrzeże rzuciło ledwie dwie bramki! Kapitalnie spisywał się bramkarz gości, Ukrainiec Walentyn Koszowy, który bronił średnio co drugi rzut gospodarzy.

Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 23:28 (12:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 1 bramka, Niewrzawa 1, Kostrzewa 6, Skwierawski 2, Wróbel 5, Sulej, Kornecki, Rogulski 4, Bednarek 1, Prymlewicz 2, Salacz 1

Azoty: Koszowy - Kuchczyński 1, Krajewski 4, Jurecki 6, Kubisztal 3, Grzelak 1, Łyżwa 5, Przybylski 5, Prce 1, Kowalczyk 2, Sobol, Skrabania, Masłowski, Petrovski

W lepszych humorach w środowy wieczór do łóżek kładli się zawodnicy MMTS-u Kwidzyn, chociaż w wyjazdowym pojedynku z Meblami Wójcik Elbląg mieli sporo nieoczekiwanych problemów. Spotkanie od początku było zacięte, dopiero w końcówce pierwszej połowy faworyzowani goście odskoczyli rywalom i do przerwy prowadzili 14:10. W drugiej odsłonie gospodarze nadrobili straty i byli krok od remisu. Jeszcze na niecałą minutę przed końcem ekipa z Elbląga przegrywała ledwie jedną bramką. Kwidzynianie ostatecznie wygrali jednak 23:21.

Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 21:23 (10:14)

Meble Wójcik: Ram, Dudek – Janiszewski 6, Szopa 3, Dorsz 1, Nowakowski, Olszewski 1, Adamczak 6, Żółtak, Moryń 4, Tórz

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda 3, Nawrocki, Krieger 2, Peret 5, Szpera, Szczepański, Rosiak, Nogowski 1, Guziewicz, Seroka 5, Ossowski, Potoczny 5, Janikowski, Pilitowski 2

Materiał oryginalny: Wygrana MMTS-u Kwidzyn, porażka Wybrzeża Gdańsk - Dziennik Bałtycki