Wygrana Suzuki Korony Handball Kielce w drugim meczu na turnieju w Łaziskach Górnych

PK
Suzuki Korona Handball Kielce pokonała Piotrcovię.
Suzuki Korona Handball Kielce pokonała Piotrcovię. Patryk Ptak
W swoim drugim meczu na turnieju w Łaziskach Górnych, piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce wygrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Suzuki Korony Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:27 (14:13)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka - Kędzior 3, Zimnicka 2, Grabarczyk 2, Kowalczyk 7, Jasińska 2, M. Więckowska 8, Rosińska 2, Gliwińska 1, Pastuszka 1, Pękala 1.

Po dość wstydliwej w rozmiarach (15:52) porażce z trzecią drużyną poprzedniego sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet, Perłą FunFloor Lublin, kielczanki pokonały czwartą drużynę poprzednich rozgrywek.

W pierwszej połowie "Koroneczki" prowadziły głównie dzięki świetnej grze swojej bramkarki, Małgorzaty Hibner, która odbiła w tym czasie aż 10 piłek. Druga połowa była równie wyrównana, ale nasze zawodniczki utrzymały prowadzenie. Najlepszą strzelczynią naszego zespołu (8 bramek) była Magda Więckowska, w poprzednim sezonie zawodniczka Piotrcovii.

Udział w turnieju drużyna trenera Pawła Tetelewskiego zakończy w sobotę meczem z Ruchem Chorzów (godz. 11).

W Łaziskach Górnych nasz zespół z różnych przyczyn gra bez sześciu zawodniczek: Pauliny Kasprzyk, Honoraty Gruszczyńskiej, Natalii Jach, Klaudii Wawrzyckiej, Pauliny Piwowarczyk, Marty Chodakowskiej i Marty Szplit.

ZOBACZ>>> Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce dostały auta od sponsora [ZDJĘCIA]