Wyjazdowe zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom z MKS Będzin bez straty seta

Michał Nowak
Tadeusz Klocek / archiwum
W zaległym meczu 4. kolejki PlusLigi, Cerrad Czarni Radom wygrali 3:0 na wyjeździe z MKS Będzin.

MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)
MKS: Seif 1, Rodrigues 2, Russel 3, Waliński 8, Rejno 4, Ratajczak 2, Potera (libero) oraz Woch 5, Roberts 5, Kozub 2, Piotrowski 9.
Cerrad Czarni: Kędzierski 5, Bołądź 13, Żaliński 12, Fornal 9, Kohut 8, Smith 8, Watten (libero) oraz Wiese, Ziobrowski.
Sędziowie: Jacek Broński i Zbigniew Wolski.
MVP meczu: Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom).

Bardzo udanie zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej siatkarze Cerradu Czarnych. Podopieczni trenera Roberta Prygla w czwartkowy (22 grudnia) wieczór w Sosnowcu rozegrali zaległy mecz... czwartej kolejki PlusLigi. Radomianie nie dali szans ekipie MKS Będzin i pewnie oraz zasłużenie wygrali 3:0.

W odsłonie otwarcia wyrównany był jedynie początek (5:5). Później stopniowo radomianie powiększali swoją przewagę. Po skutecznym ataku Bartłomieja Bołądzia było 8:13. Goście kontrolowali boiskowe wydarzenia i bez większych problemów zapisali na swoje konto pierwszego seta. Po ataku Smitha było 16:23, a chwilę później partię zakończył dobrym atakiem z drugiej linii Wojciech Żaliński.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do poprzedniego. Znów kilka pierwszych akcji to wymiana ciosów, a później na prowadzenie wychodzili Cerrad Czarni i nie oddali go do samego końca i po autowym ataku Marcina Walińskiego prowadzili już 2:0.

Podopieczni trenera Roberta Prygla kapitalnie rozpoczęli partię numer trzy. Świetna zagrywka Michała Kędzierskiego sprawiająca duże problemy przyjmującym, dobry atak i szczelny blok dały przyjezdnym ośmiopunktowe prowadzenie (0:8)! Później jednak w szeregi radomian wkradała się dekoncentracja, przez co Będzin doprowadził do remisu 14:14 i niemal do końca, bo do stanu 22:22 trwała zacięta walka. Końcówka należała jednak do Kędzierskiego, który posłał trzy trudne zagrywki, a mecz zakończył asem serwisowym i zasłużenie odebrał tytuł MVP spotkania.

Materiał oryginalny: Wyjazdowe zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom z MKS Będzin bez straty seta - Echo Dnia Radomskie