Wymarzony debiut Macieja Rosołka, dwie bramki Patryka Klimali. Młodzieżowcy na boisku: 12. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Moment strzału Macieja Rosołka
Moment strzału Macieja Rosołka Ekstraklasa S.A.
PKO Ekstraklasa. W 12. kolejce debiuty zaliczyli Maciej Rosołek i Damian Pawłowski. Błysnął pomocnik Legii Warszawa, który zadecydował o zwycięstwie nad Lechem Poznań (2:1).

Występy młodzieżowców w 12. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (rocznik 1998) - 90 minut w derbach Trójmiasta. Miał trochę problemów z Lukasem Haraslinem w pierwszej połowie, ale potrafił się tez odgryzać. Jego stroną Lechia Gdańsk strzeliła oba gole.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - 72 minuty z Jagiellonią Białystok. W końcówce za niego wszedł Milan Dimun.
Kamil Pestka (1998) - Wrócił po trzech meczach pauzy. Już w 21 minucie zmienił kontuzjowanego Ołeksija Dytiatjewa.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Rozegrał cały mecz z ŁKS-em Łódź na środku obrony.
David Kopacz (1999) - Tylko 54 minuty gry. Zmienił go Łukasz Wolsztyński.
Daniel Ściślak (2000) - Po godzinie zastąpił Szymona Matuszka.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Z Cracovią zdobył bowiem dwie bramki. Boisku opuścił po 64 minutach.
Bartosz Bida (2001) - Wszedł za Klimalę - na pół godziny.

Korona Kielce - Grzegorz Szymusik (1998) - Z Wisłą Płock zaliczył pełne spotkanie.
Piotr Pierzchała (1999) - Krótki występ. Wręcz epizodyczny. W 25 minucie zmienił go Ivan Marquez.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Dostał kartkę w meczu z Arką Gdynia. Była to trzecia w tym sezonie.
Tomasz Makowski (1999) - W 74 minucie zmienił Artura Sobiecha.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Całe spotkanie z Legią Warszawa. Dograł jedną świetną piłkę. Nie zakończyła się jednak golem.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Rozegrał cały mecz na skrzydle.
Kamil Jóźwiak (1998) - Niezły początek, ale słaba końcówka. Zszedł w 73 minucie.
Jakub Moder (1999) - Nie wypadł zbyt korzystnie. Malo kreował. Dostał kartkę.
Jakub Kamiński (2002) - Zastąpił Jóźwiaka. Kibice "zjechali" go za wymianę koszulki z legionistą...
Paweł Tomczyk (1998) - W 80 minucie zmienił Karlo Muhara. Nic nie wskórał.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Pełne 90 minut z Lechem Poznań. Nie miał nic do powiedzenia przy trafieniu Darko Jevticia.
Michał Karbownik (2001) - Nie wypadł zbyt korzystnie. Szybko złapał żółtą kartkę i z tego powodu długo musiał się pilnować.
Maciej Rosołek (2001) - Debiut jak marzenie. W 74 minucie wszedł za Luquinhasa a już w 76 cieszył się z gola!

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - 90 minut na stoperze z Górnikiem Zabrze. Złapał żółtą kartkę. A że była to czwarta to z Rakowem Częstochowa nie wystąpi.
Piotr Pyrdoł (1999) - Druga asysta z rzędu. W 86 minucie zmienił go Patryk Bryła.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Przeciw Wiśle Kraków zaliczył 87 minut (zmienił go Tomasz Mokwa). Zarobił pierwszą żółtą kartkę w sezonie.
Dominik Steczyk (1999) - W 81 minucie zastąpił bohatera, Piotra Parzyszka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Bez gola, bez asysty, ale z żółtą kartką przeciw Zagłębiu Lubin.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Na murawie do 82 minuty. Pewnie żałuje okazji z drugiej połowy, gdy kopnął tuż nad poprzeczką.
Kamil Piątkowski (2000) - Na boisku do 87 minuty. Zmienił go Sebastian Musiolik.
Michał Skóraś (2000) - Wszedł za Szczepańskiego i wypracował bramkę:

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Dużo szumu na nic. W 85 minucie meczu z Rakowem Częstochowa zmienił go Erik Exposito.
Mateusz Hołownia (1999) - W 72 minucie wszedł za Israela Puerto.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Cały mecz przeciw Koronie Kielce. Dostał pierwszą żółtą kartkę w sezonie.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Po 69 minutach zmienił Suada Sahitiego.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Zameldował się na chwilę. W 89 minucie wszedł za Piotra Tomasika.

Wisła Kraków - Damian Pawłowski (1999) - Witamy debiutanta. Z Piastem Gliwice dane było mu zagrać do 81 minuty. Zmienił go Chuca.
Przemysław Zdybowicz (2000) - Rozegrał całą drugą połowę - za Krzysztofa Drzazgę.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Pełny mecz z Pogonią Szczecin. Bez błysku.
Patryk Szysz (1998) - Na murawie do 81 minuty. W końcówce zastąpił go Asmir Suljić.
Łukasz Poręba (2000) - W 78 minucie zmienił Jakuba Tosika.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
4 GOLE i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE: Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
3 ASYSTY: Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Moder (Lech Poznań), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).