Zagłębie – MKS Lublin: Wicelider pokonany. Zagłębie o krok od złota!

Dawid Foltyniewicz
MKS Zagłębie Lubin S.A.
PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki Zagłębia Lubin w meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet pokonały MKS FunFloor Lublin 31:23 i potrzebują tylko jednego zwycięstwa do obrony tytułu.

W Lubinie mogą powoli chłodzić szampany. Zagłębie po pokonaniu swojego odwiecznego rywala ma na koncie komplet 22 ligowych zwycięstw w tym sezonie. Jeśli podopieczne Bożeny Karkut w następnej kolejce pokonają na wyjeździe MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski, będą mogły cieszyć się z trzeciego z rzędu i czwartego w historii klubu mistrzostwa Polski.

Co do niedzielnego spotkania, pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg. Lubinianki popełniały stosunkowo dużo błędów, podając piłkę w ręce rywalek lub robiąc błąd kroków. Gospodynie schodziły na przerwę przy prowadzeniu 13:11.

W ostatnich minutach Zagłębie wrzuciło wyższy bieg i pewnie wypunktowało MKS. Bardzo dobrze funkcjonowała zwłaszcza druga linia dolnośląskiego zespołu na czele z Emilią Galińską, która zdobyła osiem bramek i zasłużenie odebrała tytuł MVP.

Lubińska drużyna ma już 15 punktów przewagi nad wiceliderem z Lublina. Kwestia mistrzostwa jest już więc praktycznie rozstrzygnięta.