Zimny prysznic Śląska. WKS wyraźnie przegrał z HydroTruckiem (WYNIK, RELACJA)

DF
Facebook/WKS Śląsk Wrocław – koszykówka
Koszykarze Śląska Wrocław w 25. kolejce Energa Basket Lidze dość nieoczekiwanie przegrali we własnej hali z niżej notowanym HydroTruckiem Radom 75:97 (18:24, 13:26, 17:30, 27:17). Podopieczni Olivera Vidina byli lepsi od swoich rywali jedynie w ostatniej kwarcie. Nie do zatrzymania był Jabarie Hinds. Rozgrywający gości zdobył 35 punktów.

W trzeciej kwarcie HydroTruck prowadził różnicą aż 38 punktów! Zapewne niewielu kibiców przed rozpoczęciem meczu uwierzyłoby w taki scenariusz. W ostatnich minutach Śląsk co prawda zniwelował nieco stratę, ostatecznie przegrał różnicą 22 oczek.

Jeden z najlepszych występów w karierze zanotował Jabarie Hinds – Amerykanin trafił 15 z 19 rzutów z gry i zdobył 35 punktów. W tym sezonie Energa Basket Ligi takim dorobkiem w jednym starciu mogli pochwalić się jedynie Corey Sanders, Geoffrey Groselle i Elijah Stewart.

W drużynie gospodarzy prym wiódł natomiast Aleksander Dziewa. Środkowy WKS-u zakończył mecz z 19 punktami na koncie.

Po tym zimnym prysznicu Śląsk uda się do Lublina na turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski. Wrocławska ekipa rozpocznie go od piątkowego ćwierćfinału z PGE Spójnią Stargard.

Śląsk Wrocław – HydroTruck Radom 75:97 (18:24, 13:26, 17:30, 27:17)
Śląsk: Dziewa 19, Tomczak 12, Jovanović 10, Stewart 9, Gibson 8, Szlachetka 8, Wójcik 6, Marchewka 3, Gabiński 0, Strzępek 0, Walski DNP, Ramljak 0.
HydroTruck: Hinds 35, Griffin 16, Stumbris 15, Zegzuła 12, Lewandowski 8, Prahl 5, Ostojić 2, Piechowicz 2, Wall 2, Tomaszewski 0, Domański 0, Zalewski DNP.