Zwycięstwo juniorów młodszych Korony w Rzeszowie! Wciąż są liderem

Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Korona Kielce pokonała Resovię Rzeszów 2:0. Kielczanie wciąż są liderem tabeli.

Resovia Rzeszów – Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki:
Jakub Rybus 4, Iwo Kaczmarski 51.
Korona: Drej – Skupień, Kiełb, Klapa, Cukrowski (88. Gierczak) – Tomczyk (95. Bartosik), Kaczmarski (70. R. Turek), K. Turek, Konstantyn (77. Górski), Słabosz (83. Płocica) – Rybus (62. Śliwa).

Korona już w czwartej minucie objeła prowadzenie, gdy wyprowadziła błyskawiczną kontrę trzema zawodnikami. Piłkę otrzymał w odpowiednim momencie Jakub Rybus, strzelił precyzyjnie przy słupku i bramkarz Resovii był bez szans.
Korona grała bardzo dobrze i w 51 minucie podwyższyła rezultat. Tym razem bardzo dobrze uderzył po składnej akcji Iwo Kaczmarski i kielczanie byli w dobrej sytuacji.

Ale potem zrobiło się nerwowo, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kiełb. Korona musiała się bronić, ale robiła to umiejętnie, a w końcówce siły się wyrównały, gdyż gracz Resovii również wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce.
- Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Graliśmy mądrze i strzeliliśmy ładne gole – podsumował trener Michał Gębura, który prowadzi zespół razem z Markiem Grabą.