Zwycięstwo mistrzów Polski z Atlético Valladolid na turnieju towarzyskim w Santander. Najwięcej bramek rzucił Benoit Kounkoud

Dorota Kułaga
Mistrzowie Polski z Kielc rozegrali pierwszy mecz w sezonie 2023/2024. W piątek, w pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w hiszpańskim Santander, zmierzyli się z 10. drużyną ubiegłego sezonu Ligi ASOBAL - BM Atlético Valladolid. Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa wygrali 33:30 (17:11).

Mistrzowie Polski wygrali pierwszy mecz na turnieju w Santander

KS Kielce – Atletico Valladolid 33:30 (17:11)
KS Kielce: Wałach, Błażejewski, Wolff – Surgiel 1, Nahi 4, Wiaderny 1, Gębala 2, Sićko 5, D. Dujszebajew 3, Karacić, Olejniczak 2, A. Dujszebajew 1, Moryto 5, Kounkoud 7, Tournat 2, Karaliok.
Przebieg meczu: 4-2; 6-2; 8-5; 13-8; 13-10; 17-11; II połowa: 20-17; 22-19; 23-21; 25-23; 29-26; 33-30.

Kielczanie do piątkowego spotkania przystąpili w możliwie najsilniejszym składzie. Od pierwszej minuty na parkiecie pojawili się Miłosz Wałach, Arkadiusz Moryto, Alex Dujszebajew, Igor Karacić, Tomasz Gębala, Cezary Surgiel i Nicolas Tournat. Pierwszą bramkę zdobył grający na lewym rozegraniu Gębala.

Mistrzowie Polski od pierwszej chwili chcieli narzucić swój styl gry, bazując na szybkich kontratakach. Kielecka taktyka w trakcie pierwszej połowy zdała egzamin, podopieczni Talanta Dujszebajewa w 11 minucie prowadzili 6:2, rywale doszli na 13:11, ale później kielecki zespół zdobył cztery bramki z rzędu i do przerwy prowadził 17:11. W drugiej połowie rywale odrobili część strat, ale zespół z Kielc zwyciężył 33:30 i awansował do finału turnieju w Santander.

Najwięcej bramek dla mistrzów Polski rzucił Benoit Kounkoud **7, a po pięć trafień zapisali na swoim koncie Arkadiusz Moryto i Szymon Sićko. W Atletico najskuteczniejszym zawodnikiem był Alfonso Lima - 7 bramek, Tarcisio Freitas - 5,