Zwycięstwo Vervy Warszawa Orlen Paliwa w Lidze Mistrzów. Mistrz Francji zagubiony na Ursynowie [ZDJĘCIA, GALERIA]

Tomasz Biliński
Zwycięstwo Vervy Warszawa Orlen Paliwa w Lidze Mistrzów. Mistrz Francji zagubiony na Ursynowie fot. sylwia dabrowa / polska press
Miazga, pogrom, spacerek - zwał jak zwał. W każdym razie Verva Warszawa Orlen Paliwa świetnie spisała się w swoim pierwszym w historii meczu w Lidze Mistrzów. W Arenie Ursynów wygrała 3:0 z Tours VB.

Nie dali nacieszyć się kibicom debiutem w Lidze Mistrzów siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Od początku środowej potyczki z Tours VB narzucili rywalowi szybkie tempo i trzymał ich na dystans. Inna sprawa, że mistrz Francji w pierwszym i drugim secie zaprezentował się w Warszawie tak, że prawdopodobnie miałby problemy z utrzymaniem się w PlusLidze. Gospodarze robili na boisku co chcieli. Dzięki dobremu przyjęciu rozgrywający Antoine Brizard gubił przeciwników przy siatce.

Wprawdzie można było się spodziewać, że ekipa znad Loary to w teorii słabsza drużyna od Vervy. Ale w jej składzie są m.in. Serb Konstantin Cupković, który dwa sezony grał w PGE Skrze Bełchatów i jeden w Transferze Bydgoszcz czy Ukrainiec Dmytro Teriomenko, który w sezonie 2017/2018 bronił barw Cerradu Czarnych Radom. Epizod w PlusLidze miał też francuski libero Nicolas Rossard.

Dopiero w trzeciej partii ekipa Huberta Henny jakby dotarła na parkiet. Spotkanie wreszcie stało się wyrównane. Przez większość seta to nawet goście prowadzili. Jednak w końcówce zespół Andrei Anastasiego wrzucił wyższy bieg, do tego miał szczęście, bo kilka punktów zdobył po muśnięciach piłki o blok gości. Ostatni punkt zdobył blokiem zdobył Piotr Nowakowski, który na parkiet wszedł dwie minuty wcześniej.

Bohaterem spotkania i statuetkę MVP otrzymał Artur Udrys. Atakujący, na którego zespół czekał od początku sezonu. Wcześniej nie grał, bo wracał do zdrowia po kontuzji kolana. W środę wystąpił od początku i skończył 14 na 18 ataków. Pokazał, że wkrótce może być czołową postacią wicemistrza Polski.

Początek meczu pozostałych drużyn w tej grupie, Sir Safety Perugia - Benfica Lizbona, o godz. 20.30

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Tours VB 3:0 (25:15, 25:22, 25:23)

Bartosz Kwolek: Nie jest źle, wygrywamy