1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec wygrał w Kielcach z AZS UJK

Archiwum
W zaległym meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce przegrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

AZS UJK Kielce - KSZO Ostrowiec Św. 25:30 (14:14)
AZS UJK: Czerwiński, Pyrka, Drozd - Bernacki, M. Bysiak 3, A. Pinda 6 (2), Bulski 3, Curyło, Siedlarz 4, P. Bysiak 2, Sornat 5, Zdziech 2, Kordos.
KSZO: Piątkowski, Kijewski, Wyrzykowski - Chmielewski 1, Falasa, Iskra 6, Jeżyna 2, Ćwięka 9 (3), Cukierski, Lazarowicz 8, Grabowski 2, Granat 1, Jędrzejewski, Kłonica, Batyra, Wojkowski 1.

Tydzień temu AZS UJK zdobył dwa punkty na boisku AZS AGH Kraków, a KSZO niespodziewanie przegrał u siebie z Wisłą Sandomierz. W Kielcach ostrowczanie zrekompensowali sobie tamto niepowodzenie, po ciekawym meczu pokonując "akademików".

O porażce gospodarzy zadecydowały dwa pięciominutowe fragmenty słabej gry w obu połowach meczu. Do gości należał początek spotkania - w 6 minucie AZS UJK przegrywał 1:5. Przez resztę pierwszej połowy drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza goniła i doprowadziła do remisu w 24 minucie (12:12), do przerwy też był remis.

Drużyna trenera Tomasza Radowieckiego minimalnie przeważała w pierwszych minutach gry po zmianie stron, a o jej wygranej zadecydował okres między 41 a 46 minutą, który KSZO wygrał 5:0. Tej straty kielczanie nie zdołali już odrobić.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani