1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSSPR Końskie w pierwszym meczu w tym roku

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów.

KSSPR Końskie - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 28:30 (12:16)
KSSPR: Markowski, Baran - P. Napierała 5, Woś 3, W. Sękowski 2, Kozłecki 1, Ł. Sękowski 1, B. Sękowski 1, Biegaj 6, Ciszek, Rurarz 5 (2), P. Matyjasik 4, Słonicki.

Dla konecczan był to pierwszy ligowy mecz w tym roku, rozgrywany po dwumiesięcznej przerwie. W KSSPR zadebiutował bramkarz Mikołaj Baran, wychowanek Vive Kielce. Został on uznany za najlepszego zawodnika zespołu gospodarzy.

W pierwszym kwadransie meczu gra była wyrównana i prowadzenie kilka razy się zmieniało. Jednak od 13 minuty, kiedy zespół z Końskich prowadził 8:7, nasi szczypiorniści przez prawie osiem minut nie zdobyli gola. Chrzanowianie rzucili ich pięć z rzędu i w 20 minucie prowadzili 12:8. Ten okres, jak się później okazało, miał duży wpływ na końcowy wynik, bo MTS nie oddało już prowadzenia.

W drugiej połowie drużyna trenera Michała Przybylskiego ruszyła w pogoń i kilka razy zbliżała się na różnicę dwóch bramek, a w 52 minucie przegrywała tylko 24:25, mimo że momentami brakowało jej skuteczności, zawodnicy KSSPR przestrzelili między innymi trzy rzuty karne. Wydawało się, że pogoń może się udać, ale "Koniom" znów przydarzył się okres bezproduktywnej gry (tym razem sześć minut bez zdobyczy), drużyna z Chrzanowa trafiła cztery razy z rzędu i już nie dała sobie odebrać wygranej.