1. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz przegrała w Zawierciu po karnych

Gabriel Przybylski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Viret CMC Zawiercie wygrał po rzutach karnych z Wisłą Sandomierz.

Viret CMC Zawiercie - Wisła Sandomierz 29:28 po karnych (24:24, 12:15)
Wisła:Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Szklarski 1, Kabata 7, Białkowski 4 (1), Rusin 2 (1), Malinowski 3, Pawelczyk, Kozioł, Werstler 2, Skuciński 5.

Jeszcze na półtorej minuty przed końcem meczu Wisła prowadziła 24:22. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Goście rozgrywali piłkę i 10 sekund przed końcem ją stracili. Trener natychmiast Viretu wziął czas, a akcja rozegrana przez jego zespół dała wyrównującą bramkę po rzucie z drugiej linii. W konkursie rzutów karnych była tylko jedna pomyłka i była ona po stronie sandomierzan, którzy zamiast trzech zdobyli w ten sposób jeden punkt. Sandomierzanie mieli przed tym meczem szansę na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, bo do przedostatniego Viretu mieli dwa punkty straty.

Od początku spotkania stroną dyktującą warunki była drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego, która grała bez swojego najlepszego strzelca, kontuzjowanego Tomasz Cupisza. Nasz zespół dobrze grał w obronie, świetnie w bramce spisywał się Daniel Skowron, w ataku nie wszystko się udawało, ale przy dobrej grze w tyłach to wystarczało, żeby "wiślacy" w pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech, czterech bramek.

Po przerwie długo obraz gry się nie zmieniał. Gospodarze zaczęli odrabiać straty od około 45 minuty, wykorzystując błędy, które Wisła popełniała w ataku. W 50 minucie Viret doprowadził do remisu 19:19. Chwilę wcześniej za trzecią karę dwuminutową czerwoną kartkę zobaczył rozgrywający gości, Jakub Rusin i tego zawodnika wyraźnie zabrakło w końcówce meczu. Jednak najpierw sandomierzanie odpowiedzieli kilkoma dobrymi akcjami obronnymi i trzema golami z rzędu - w 52 minucie było 19:22, a w 54, po trafieniu Huberta Skucińskiego, który dobre zastępował na lewym rozegraniu Cupisza - 20:23. Jeszcze na 80 sekund przed zakończeniem meczu Wisła prowadziła 24:22 i miała piłkę.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE