4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku 15.09.2018. Dorośli i...

4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku 15.09.2018. Dorośli i dzieci pobiegli w szczytnym celu [zdjęcia, wideo]

Zdjęcie autora materiału

Ewa Andruszkiewicz

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku za nami. Dwanaście stadionów w całej Polsce, setki zawodników na liniach startu każdego z nich, czwarta edycja imprezy i jeden wspólny cel: pomoc jak największej liczbie potrzebujących. W klasyfikacji ogólnej, liczbą 2587 okrążeń, Gdańsk zajął dziewiąte miejsce. Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Gedanensis - Absolwenci.
4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku 15.09.2018
4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku odbył się  w sobotę 15.09.2018
1/198

Przejdź do
galerii zdjęć

©Karolina Misztal

Zawodnicy wystartowali równocześnie, punktualnie o godz. 11, w dwunastu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu. Zasada była wszędzie ta sama: im więcej okrążeń w ciągu godziny, tym więcej środków przekazanych przez Fundację Banku Polskiego PKO na posiłki dla potrzebujących dzieci.

"Pomagamy każdym krokiem" - pod takim hasłem odbyła się w sobotę, 15 września br., czwarta edycja charytatywnego biegu sztafetowego, organizowanego przez Fundację Banku Polskiego PKO.

- Już po raz czwarty wspieramy najbardziej potrzebujących. Łączymy pasję, codzienne bieganie, aktywność sportową z pomocą najmłodszym. To akcja charytatywna, która pokazuje też, że promujemy zdrowy tryb życia. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Pamiętam, że w czasie pierwszej edycji brakowało chętnych drużyn do udziału, w kolejnych - komplet pojawia się zaledwie po kilku minutach od uruchomienia zapisów - mówi Sebastian Czecholiński, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Gdyni, uczestnik biegu. - Mamy naszą oddziałową drużynę. Od samego początku motywacja jest ogromna. Chcemy pokazać wszystkim innym pracownikom naszego banku, że po godzinach pracy można łączyć przyjemne z pożytecznym - dodaje.

Zobacz galerię

- Liczy się przede wszystkim szczytny cel i pomaganie przez sport. Bieganie jest ostatnio bardzo popularne, dziś poprzez zabawę i sportową rywalizację nabijamy kółeczka, kilometry, które następnie przełożą się na ciepłe posiłki dla potrzebujących dzieci. To naprawdę coś wspaniałego - mówi Tomasz Czubak, polski lekkoatleta, czterokrotny mistrz kraju, rekordzista Polski w biegu na 400 metrów, ambasador 4. PKO Biegu Charytatywnego w Gdańsku.

4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku odbył się w sobotę 15.09.2018 Karolina Misztal


Na Stadionie AWFiS Gdańsk zameldowało się w sobotę siedemdziesiąt 5-osobowych drużyn.

- Jest świetnie. Wszystko nas boli, ale czujemy się fantastycznie. Wrażenia bardzo dobre, fajna atmosfera, dużo ludzi, piękna pogoda, czego chcieć więcej. Na co dzień nie biegamy, ale jest to bieg charytatywny, więc na tyle, na ile możemy, tyle z siebie dajemy. Pomoc przede wszystkim - mówiły w trakcie biegu uczestniczki z drużyny Babskie Kręcenie: Ania, Agnieszka i Ania.

4. PKO Bieg Charytatywny w Gdańsku odbył się w sobotę 15.09.2018 Karolina Misztal


Najlepszą drużyną, która w ciągu godziny przebiegła 49 okrążeń, została w Gdańsku Szkoła Gedanensis - Absolwenci.

- Uczestniczymy w tej imprezie już trzeci raz. Za każdym razem jest coraz lepiej i coraz szybciej. Dwa lata temu zrobiliśmy 47 okrążeń, rok temu - 48, a dziś - 49. Jest chęć walki, rywalizacji, lubimy biegać i pomagać - mówili zwycięzcy zaraz po ukończonym biegu, Dominik, Michał, Miłosz, Dorian i Piotr.

Jeszcze przed biegiem głównym, swoich sił w sportowej rywalizacji spróbowali najmłodsi. PKO Bieg Charytatywny Młodych został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria (dystans 200 metrów) – 4-6 lat, II kategoria (dystans 400 metrów) – 7-9 lat i III kategoria (dystans 600 metrów) – 10-12 lat.

- Szczerze mówiąc znaleźliśmy się tu dziś zupełnie przez przypadek. Jesteśmy z Poznania, przyjechaliśmy do znajomych, którzy akurat zapisali się na te zawody. Przyszliśmy z nimi i wrażenia są naprawdę fajne. Uczestniczyliśmy w różnych biegach, ale jeszcze nie widzieliśmy tak fajnie przygotowanej imprezy dla dzieci - mówi pani Agnieszka.POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Basia

Zgłoś naruszenie treści

Podoba mi się to, że w Polsce z roku na rok jest coraz więcej takich biegów charytatywnych, dla mnie to świetna inicjatywa. Sama zaangażowałam się w taką pomoc i wspieram program partnerski 99+ z...rozwiń całość

Podoba mi się to, że w Polsce z roku na rok jest coraz więcej takich biegów charytatywnych, dla mnie to świetna inicjatywa. Sama zaangażowałam się w taką pomoc i wspieram program partnerski 99+ z fundacji Armaggedon Challenge dla mnie to mega inicjatywa, bo przez sport możemy czynić wiele dobrego dla siebie i innych. zwiń

Terminarz

Poradnik biegacza

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?