MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Ampfutbol. Reprezentacja Polski z pierwszym miejscem w fazie grupowej na mistrzostwach Europy w Evian. Polacy poznali rywala w ćwierćfinale

Mateusz Pietras
Polscy ampfutboliści wygrali fazę grupową i uniknęli hegemona! Deklasacja w Evian materiały prasowe/ampfutbol.pl
Reprezentacja Polski w ampfutbolu wygrała z Niemcami 6:0 w ostatnim swoim meczu grupy D na mistrzostwach Europy w Evian. Dzięki temu triumfowi Polacy z pierwszego miejsca zapewnili sobie awans do ćwierćfinału i uniknęli gry z dominatorem - Turcją. W nim niepokonani jak dotąd w turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się z Irlandią. Wiemy kiedy i o której. Na przestrzeni trzech spotkań Biało-Czerwoni nie stracili ani jednej bramki.

Najtrudniejszy mecz w fazie grupowej

Na zakończenie fazy grupowej polscy ampfutboliści zmierzyli się z najgroźniejszym zespołem grupy D - reprezentacją Niemiec. Tak jak Polacy, dzisiejsi rywale również mogli poszczycić się statusem niepokonanych. Jednak styl Bało-Czerwonych jak i pozycja rankingowa stawiały podopiecznych Dmytro Kameko dużo wyżej. - Na inaugurację brązowi medaliści poprzednich mistrzostw Europy rozprawili się z Grecją (7:0). Natomiast wczoraj reprezentacja Polski urządziła sobie istny ''festiwal'' pokonując debiutujących Szkotów 15:0. Jak się okazało był to najwyższy wynik w historii mistrzostw Europy.

Udokumentowanie przewagi w pierwszej połowie

Pierwsza niebezpieczna okazja ze strony Polaków wydarzyła się już w pierwszych minutach meczu. W roli głównej wystąpił kapitan polskiej drużyny Bartosz Łastowski, który kilkukrotnie zagroził niemieckiemu bramkarzowi. Co nie udało się w początkowej fazie spotkania, znalazło powodzenie w połowie pierwszej połowy. - W 13. minucie po kombinacyjnej akcji na listę strzelców wpisał się Łastowski, wykorzystując podanie Marcina Oleksego. ''Polskiemu'' Mesiemu nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza z Niemiec. Dla najlepszego strzelca w historii polskiej reprezentacji było to czwarte trafienie w turnieju w Evian.

W 17. minucie trener naszego zespołu dokonał kilku zmian. To właśnie rezerwowy podawał przy golu numer dwa. W 24. minucie Adrian Bąk znalazł podaniem Kamila Rośka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Ekspresowy początek drugiej połowy w wykonaniu Biało-Czerwonych

W 29. minucie asystujący wcześniej Oleksy bez najmniejszych problemów strzelił gola numer trzy dla Biało-Czerwonych. Z kolei trzy minuty później Mateusz Warakomski kapitalnym strzałem z dystansu zaskoczył niemiecką defensywę.

Przepiękne trafienia doskonałą puentą

Przedostatnią bramkę spotkania strzelił specjalizujący się w grze w odbiorze piłki Jakub Kożuch. W 49. minucie fantastycznym uderzeniem zaskoczył rywali. W doliczonym czasie Kamil Grygiel także ucieszył się ze zdobycia gola, jednak jego bramka nie została uznana, z powodu nieprzepisowego zagrania.

Autorem szóstego gola był kapitan reprezentacji Polski. W 55. minucie także potwierdził, że potrafi oddać niebezpieczny strzał z dystansu.

W trakcie trwania drugiej połowy jedną sytuację przeprowadzili Niemcy, ale rewelacyjną interwencją popisał się Igor Woźniak.

Najskuteczniejszym Polakiem po fazie grupowej jest Krystian Kapłon - 8.

Tym samym Polacy bez straty gola wygrali zmagania w grupie D. W ćwierćfinale zmierzą się z Irlandią. Mecz zaplanowano na czwartek. Początek o godz. 13.30. Transmisja w TVP Sport i aplikacji mobilnej sport.tvp.pl.

Polska - Niemcy 4:0 (2:0)

• 1:0 - Bartosz Łastowski 13'
  • 2:0 - Kamil Rosiek 24'
  • 3:0 - Marcin Oleksy 29'
  • 4:0 - Mateusz Warakomski 32'
  • 5:0 - Jakub Kożuch 49'
  • 6:0 - Bartosz Łastowski 55'