MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Austria, grupowy rywal reprezentacji Polski na Euro 2024, zrobiła piorunujące wrażenie w towarzyskim meczu z Serbią. Po decyzji sędziego o niepodyktowaniu rzutu karnego wbiła dwie bramki i dokonała tego do 13 minuty. Wynik był efektem znakomitej gry drużyny prowadzonej przez Niemca Ralfa Rangnicka.

Przed Euro 2024: Austria - Serbia 2:1

Choć był to tylko sparing to Austria dała czadu. Kapitalnie wyszły jej podania na wolne pole. Po jednym z nich w 10 minucie prowadzenie dał Patrick Wimmer - klubowy kolega Jakuba Kamińskiego z VfL Wolfsburg.

W 13 minucie znany nam z występów w Lechii Gdańsk Vanja Milinković-Savić po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wtedy strzałem z nieco dalszej odległości pokonał go Christoph Baumgartner.

- Łatwo, szybko i przyjemnie - podsumował w trakcie transmisji dla TVP Sport Radosław Gilewicz, zwracając uwagę na elastyczność w działaniu czy szybko zebrane drugie piłki.

- Przewiduję ciężary z zespołem austriackim - dodał na portalu X Łukasz Gikiewicz.

- Wydaje mi się, że Austria wygra wszystkie mecze w naszej grupie - stwierdził jeszcze przed meczem w Kanale Sportowym Wojciech Kowalczyk.

Spodziewane transfery piłkarzy reprezentacji Polski po Euro 2024

- Austria bardzo dużo gra na ścianę, a potem zgrywa piłkę i szuka gola. Tak strzeliła z Niemcami - stwierdził Gilewicz w TVP.

Mecz wydawał się w pierwszej połowie jednostronny, ale Serbia też wbrew pozorom miała swoje momenty. Jak choćby wtedy, kiedy błyskawicznie powinien był odpowiedzieć kapitan Dusan Tadić (kopnął obok słupka). Ostatecznie to w 34 minucie za sprawą dobijającego uderzenie Strahinji Pavlovicowi udało się złapać kontakt.

Austria przed Euro rozegra jeszcze jeden mecz towarzyski. W sobotę (8 czerwca) w Sankt Gallen zmierzy się ze Szwajcarią, która dzisiaj podejmowała Estonię w Lucernie. Do przerwy prowadziła z nią 1:0, po przerwie odskoczyła na 4:0.

Grę na Euro w grupie D Austria rozpocznie od meczu z Francją (17 czerwca). Potem zmierzy się z Polską w Berlinie (21 czerwca) i na koniec tej fazy z Holandią (25 czerwca).

Austria - Serbia 2:1 (2:1)
Bramki: Wimmer 10', Baumgartner 13' - Pavlović 34'
Żółte kartki: Arnautović, Posch, Laimer
Mecz rozegrano w Wiedniu.

Austria: Pentz - Wober (61' Lienhart), Danso, Posch, Wimmer (78' Entrup) - Grillitsch (43' Laimer), Seiwald - Baumgartner (62' Grull), Prass, Schmid (62' Weimann) - Arnautović (46' Gregoritsch).

Serbia: V. Milinković-Savić - Spajić (46' N. Milenković), Gudelj (64' Samardzić), Veljković, Pavlović - Maksimović (43' Ilić), S. Milinković-Savić (78' Lukić) - Zivković, Tadić (46' A. Mitrović), Gacinović (64' Birmancević) - Vlahović (75' Jović).

Trwa głosowanie...

Który piłkarz nie powinien znaleźć się w ostatecznej kadrze na Euro 2024?

Arka Gdynia miała w zakończonym sezonie całkiem mocny skład, ale na finiszu spisała się katastrofalnie i we wstydliwym stylu przegrała walkę o awans. Niektórzy jej piłkarze powinni zagościć w Ekstraklasie. Oto najlepsi kandydaci z wiosennej kadry.

Tych piłkarzy Arki Gdynia warto ściągnąć do Ekstraklasy - li...