MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Zwycięstwo Brazylii po golach Viniciusa. Paragwaj stracił szanse wyjścia z grupy

Jacek Kmiecik
Skrzydłówy Vinicius Junior w akcji przeciwko reprezentantom  Paraguaju - obrońcy Gustavo Velazquezowi (z lewej) i pomocnikowi Damianowi Bobadilli
Skrzydłówy Vinicius Junior w akcji przeciwko reprezentantom Paraguaju - obrońcy Gustavo Velazquezowi (z lewej) i pomocnikowi Damianowi Bobadilli EPA/PAP
Reprezentacja Brazylii pokonała zespół Paragwaju (4:1) na stadionie Allegiant w Paradise w 2. kolejce grupy D Copa America 2024. Skrzydłowy „Canarinhos” Vinicius Junior zdobył dwie bramki w pierwszej połowie i został wybrany zawodnikiem meczu. W drugim meczu tej samej grupy drużyna Kolumbii wygrała z ekipą Kostaryki (3:0) po golach Luisa Diaza z rzutu karnego, Davinsona Sancheza i Jhona Cordoby.

Gole dla reprezentacji Brazylii strzelili Vinicius Junior dwa w 35. minucie i 45+3. minucie oraz Savio w 43. minucie i Lucas Paqueatz rzutu karnego w 65. minucie. Jedyną bramkę dla zespołu Paragwaju zdobył obrońca Omar Alderete w 48. minucie.

Pomocnik Paqueta przestrzelił rzut karny dla „Canarinhos” w 31. minucie, przyznany za zagranie ręką we własnym polu karnym przez defensywnego pomocnika Paragwaju Andresa Cubasa.

Vinicius skrytykował boiska i sędziowanie w Copa America

Vinicius Jr. wyraził niezadowolonie z sędziowania i boiska podczas Pucharu Ameryki.

– Trudno jest grać na tych stadionach ze względu na jakość boisk i sędziów, którzy są przeciwko nam – nie odgwizdują oczywistych fauli. Sposób, w jaki CONMEBOL (konfederacja zarządzająca piłką nożną w Ameryce Południowej – przyp. red.) traktuje nas, jest trudny do wyjaśnienia – narzekał „Vini” po meczu z Paragwajem.

Vinicius Jr., Argentyńczyk Lautaro Martinez i Urugwajczyk Darwin Nunez dotychczas strzelili po 2 gole w Copa America 2024. Razem z Amerykaninem Folarinem Balogunem i Urugwajczykiem Maximiliano Araujo po dwóch kolejkach dzielą prowadzenie w klasyfikacji strzelców turnieju.

Paragwaj już bez szans na grę w ćwierćfinale Pucharu Ameryki

Po dwóch meczach Brazylia z 4 punktami zajmuje drugie miejsce w grupie D za Kolumbią (6 punktów) i przed Kostaryką (1 punkt) i Paragwajem (0 punktów).

Paragwajczycy stracili szansę na awans do ćwierćfinału Copa. W 3. kolejce zmierzą się z Kostaryką.

Wcześniej reprezentacje Boliwii i Jamajki straciły szanse na wyjsćie ze swoich grup.

Puchar Ameryki odbywa się w dniach 21 czerwca-15 lipca. Aktualnym zwycięzcą i obrońcą trofeum jest reprezentacja Argentyny, która w finale w 2021 roku pokonała drużynęę Brazylii (1:0). Najbardziej utytułowane drużyny to Argentyna i Urugwaj, każde zdobyły po 15 trofeów Copa America.