Azoty Puławy pokonały na wyjeździe MMTS Kwidzyn

PUKUS
Drugie zwycięstwo z rzędu i pierwsze wyjazdowe w trwającej kampanii PGNiG Superligi odnieśli piłkarze ręczni Azotów Puławy. Podopieczni Michała Skórskiego w meczu 3. kolejki pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 28:22 (14:13). Zespół z województwa pomorskiego przegrał pierwsze spotkanie w sezonie 2019/20.

Gospodarze do sobotniej potyczki przystąpili bez kilku podstawowych zawodników, którzy zmagają się z kontuzjami. Ale nie przeszkodziło im to w nawiązaniu równej walki z zespołem z Puław. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak to przyjezdni schodzili do szatni prowadząc 14:13.

Po zmianie stron ekipa z Lubelszczyzny poprawiła grę w defensywie. Efekt? MMTS przez pierwsze 20. minut drugiej połowy zdobył zaledwie dwie bramki. Natomiast puławianie nie mieli problemów ze skutecznością i odskoczyli na kilka trafień. Imponował szczególnie Paweł Podsiadło. Reprezentant Polski w całym spotkaniu dwunastokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Później nie dali się dogonić przeciwnikowi i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

21 września (sobota, godz. 18) Azoty zmierzą się przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin.

MMTS Kwidzyn – Azoty-Puławy 22:28 (13:14)
MMTS: Szczecina, Dudek 1 – Landzwojczak 6, Ossowski 4, Grzenkowicz 3, Orzechowski 2, Adamski 2, Przytuła 2, Kryński 1, Netz 1, Krieger, Guziewicz, Kutyła, Matlęga. Kary: 8 min.
Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Podsiadło 12, Przybylski 4, Dawydzik 4, Łangowski 3, Seroka 2, Jarosiewicz 2, Kowalczyk 1, Skwierawski, Adamczuk, Szyba, Rogulski, Grzelak, Moryń, Gumiński. Kary: 12 min.