MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Biało-Czerwone z medalem strzeleckich mistrzostw Europy. Dobry początek w Osijeku!

Łukasz Konstanty
Sylwia Bogacka. Zdjęcie ilustracyjne.
Sylwia Bogacka. Zdjęcie ilustracyjne. Andrzej Banaś / Polska Press
Karolina Romańczyk, Paula Wrońska i Sylwia Bogacka zdobyły w chorwackim Osijeku brązowy medal strzeleckich mistrzostw Europy w rywalizacji drużynowej w karabinie na 300 metrów. Polki tym samym powtórzyły wynik sprzed dwóch lat, kiedy to w Zagrzebiu również wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejny drużynowy medal Polek

Romańczyk (Agat Złotoryja), Wrońska (Lider Lębork) i Bogacka (Gwardia Zielona Góra) zgromadziły łącznie 1750 pkt. Triumfowały Szwajcarki Anja Sent, Sarina Hitz oraz Silvia Guignard Schnyder - 1771 pkt mając wynik o dziesięć punktów lepszy od Estonek (Anzela Voronova, Karina Kotkas i Liudmila Kortshagina).

Bogacka, Wrońska i Romańczyk (wcześniej Kowalczyk) uzyskały wspólnie już trzeci medal mistrzostw Europy w rywalizacji drużynowej. To one stanęły na najniższym stopniu podium w tej konkurencji przed dwoma laty, z kolei w 2017 roku wspomniana trójka uzyskała srebrny krążek w konkurencji 300 metrów trzy pozycje.

W dzisiejszej rywalizacji indywidualnej zwyciężyła Dunka Charlotte Jakobsen 595 przed Voronovą - 595 i Kotkas 593. Romańczyk sklasyfikowana została na ósmym miejscu - 590, Wrońska na 11. - 587, natomiast Bogacka na 19. - 573 pkt.

Panowie bez sukcesów w pierwszym dniu mistrzostw Europy

Wśród panów spośród Biało-Czerwonych najlepiej w tej konkurencji spisał się Andrzej Burda (niezrzeszony) plasując się z wynikiem 590 pkt na 16. miejscu. Daniel Romańczyk (Agat Zlotoryja) był 22. - 586, a Jacek Święty (Grot Płock) na 24. - 585. Najcelniej strzelał Słoweniec Rajmond Devevec - 598 pkt, który wyprzedził Austriaka Alexandra Schmirla i Rumuna Petera Sidi - obaj po 596 pkt.

Złoty medal w konkurencji drużynowej przypadł Szwajcarom (Pascal Bachman, Gilles Vincent Dufaux i Simon Maag) - 1783 pkt przed Austriakami (Alexander Schmirl, Bernhard Pickl i Patrick Diem) - 1779 i Szwedami (Karl Olsson, Andreas Jansson, Johan Gustafsson) - 1773.

Mistrzostwa Europy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych w Osijeku potrwają do 7 czerwca. (PAP)