MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Pływanie. Ksawery Masiuk i sztafeta mieszana stylem dowolnym ze srebrnymi medalami mistrzostw Europy w Belgradzie

Mateusz Pietras
Ksawery Masiuk i sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym srebrnymi medalistami mistrzostw Europy. ADAM JASTRZEBOWKSI/POLSKA PRESS
Ksawery Masiuk wywalczył w Belgradzie srebrny medal mistrzostw Europy w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Polak na mecie przedzielił Greków. Triumfował obrońca tytułu Apostolos Christou, a trzeci był Evangelos Makrygiannis. Z kolei sztafeta mieszana 4x100 st. dowolnym zdobyła wicemistrzostwo na Starym Kontynencie.

Srebro Masiuka w Belgradzie

Grzbiecista Ksawery Masiuk zdobył srebrny medal. Polak na 50 m stylem grzbietowym przegrał tylko z obrońcą tytułu Apostolosem Christou. Reprezentant G-8 Bielany Warszawa pokonał dystans w czasie 24,63 s.

Dziewiąty medal na pływackich mistrzostwach Europy w Belgradzie

Kolejny krążek tego dnia wywalczyła sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym. Biało-Czerwoni w składzie: Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Zuzanna Famulok i Kornelia Fiedkiewicz zdobyli srebrny medal. Tytuł mistrzowski zdobyli Węgrzy, miejsce na podium uzupełnili Niemcy.

To dziewiąty medal Biało-Czerwonych wywalczony w stolicy Serbii. Jedyne złoto zdobył Andrzej Rzeszutek w skokach z trampoliny 1-metrowej, druga w tej konkurencji kobiet była Aleksandra Błażowska, a po brązowe krążki sięgnęli: Jakub Majerski na 100 m st. motylkowym, Adela Piskorska na 50 m st. grzbietowym, Jan Kałusowski na 200 m st. klasycznym, a także sztafety 4x100 m st. dowolnym, kobieca w składzie: Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść i Aleksandra Polańska i męska startująca w zestawieniu: Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys, Ksawery Masiuk i Kamil Sieradzki.