Chemik Police wygrał, ale miał pod górkę na szczyt tabeli

Jakub Lisowski
Chemik Police - Muszynianka Muszyna 3:1
Chemik Police - Muszynianka Muszyna 3:1 Andrzej Szkocki/Polska Press
Chemik Police musiał się napracować, żeby pokonać 3:1 Polski Cukier Muszyniankę i pozostać liderem Ligi Siatkówki Kobiet.

Szansę na poprowadzenie gry Chemika Police dostała Sladjana Mirković. Na boisku nie pozostała nawet do końca premierowego, wyrównanego seta. Nadać rumieńce grze mistrzyń próbowała jej zmienniczka Izabela Bełcik, jednak tak jak cała drużyna nie ustrzegła się pomyłek. Polski Cukier Muszynianka potrafił to wykorzystać. Chemik przegrał 24:26 pierwszą partię w Lidze Siatkówki Kobiet.

Także druga runda zakończyła się walką na przewagi, w której obie drużyny doszły do piłek setowych. Muszynianka miała swoją w górze, ale Danica Radenković popełniła błąd podwójnego odbicia. Przyjezdne nie wykorzystały szansy na zapewnienie sobie punktu i zjadła je trema. Chemik doprowadził do wyniku 28:26 i 1:1 w setach wskutek ataku Moniki Bociek w antenkę.

Trener Jakub Głuszak szukał optymalnego ustawienia w nadspodziewanie wyrównanym pojedynku. Trzeciego seta Chemik rozpoczął z Bianką Busą i Agnieszką Bednarek-Kaszą w szóstce. Skutecznością zaczęły wreszcie imponować Stefana Veljković oraz Malwina Smarzek, a cała drużyna zwyciężyła 25:19.

Czwarta partia była zgodnie z planem Chemiczek ostatnią. Trudne, zacięte spotkanie wygrały 3:1 i pozostały liderkami Ligi Siatkówki Kobiet.

- Takie mecze są potrzebne drużynie, by doszła do optymalnej formy - podsumował trener Jakub Głuszak.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka 3:1
Sety: 24:26, 28:26, 25:19, 25:21)
Chemik: Mirković, Mędrzyk, Smarzek, Gajgał-Anioł, Veljković, Zaroślińska-Król, Krzos (l.) oraz Bełcik, Busa, Bednarek-Kasza

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 1:3, MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 1:3, ŁKS Commercecon Łódź - Enea PTPS Piła 3:0, POLI Budowlani Toruń - Trefl Proxima Kraków 3:2.

Materiał oryginalny: Chemik Police wygrał, ale miał pod górkę na szczyt tabeli - Głos Szczeciński