MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Cztery medale polskich szermierzy podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Budapeszcie

Łukasz Konstanty
Cztery medale wywalczyli Biało-Czerwoni podczas zakończonych szermierczych młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywały się w Budapeszcie. Nasi zawodnicy dwa krążki uzyskali w rywalizacji indywidualnej, a kolejne dwa dołożyli w zmaganiach drużynowych.

W rywalizacji indywidualnej dwa brązowe medale wywalczyły panie - wśród szpadzistek na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Klasik, z kolei w szabli tę samą lokatę zajęła Zuzanna Cieślar.

Dwa medale polskich zespołów

Kolejne medale nasi młodzi szermierze dorzucili w rywalizacji drużynowej. Zgodnie z oczekiwaniami na podium stanęły szpadzistki startujące w składzie Klasik, Zofia Janelli, Gloria Klughardt i Barbara Brych. Polki w Budapeszcie wywalczyły srebrny medal, w decydującym o końcowym triumfie meczu przegrywając z Francuzkami 30:34.

Także srebrny krążek trafił w ręce florecistów, którzy na Węgrzech wystąpili w składzie Maciej Bem, Piotr Borowiec, Jan Jurkiewicz i Mateusz Kozak. W finale Biało-Czerwoni ulegli Francuzom 36:45.

Szablistki tuż za podium

Blisko miejsca na podium były także szablistki. Nasze zawodniczki w półfinale nieznacznie uległy Włoszkom (42:45), a w rywalizacji o trzecie miejsce lepsze okazały się Francuzki (34:45).

Pozostałym naszym zespołom nie udało się awansować do strefy medalowej. Na szóstej pozycji zmagania zakończyły florecistki, ósmą lokatę zajęły szabliści, z kolei szpadziści uplasowali się na 13. lokacie.