MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Copa America. Zasłabnięcie sędziego na meczy Peru kontra Kanada. Bohaterska interwencja bramkarza WIDEO

Mateusz Pietras
Niebezpieczna sytuacja na meczu Peru - Kanada.
Niebezpieczna sytuacja na meczu Peru - Kanada. PAP/EPA/WILLIAM PURNELL
W spotkaniu Kanada - Peru doszło do przykrego incydentu. - W doliczonym czasie gry pierwszej połowy pomocy medycznej potrzebował asystent sędziego, który zasłabł. Po udanej interwencji medycznej, mecz kontynuowano. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszli Kanadyjczycy, którzy przeszli do historii. WIDEO

Zasłabnięcie sędziego na Copa America

W Stanach Zjednoczonych trwa turnieju Copa America. Niektóre zespoły wystąpiły już po raz drugi. Taki los spotkał m.in. obrońcę tytułu Argentynę, która zwyciężyła z Chile 1:0. Dzięki wygranej awansowała do 1/4 finału.

Chwilę po meczu odbyło się drugie starcie grupy A pomiędzy Kanadą, a Peru. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy zasłabł sędzia asystent Humberto Panjoj. Jak informuje ,,The Athletic'' dd razu przy nim znalazł się bramkarz reprezentacji Kanady Maxime Crepeau. Nie wahając się ani chwili leżącego przy linii bocznej Panjoja przewrócił na plecy i szybko zaczął prosić o pomoc. Po chwili personel medyczny zajął się poszkodowanym. Po chwili sędzia asystent opuścił boisko na noszach.

Przyczyną wysoka temperatura?

Tego dnia regionie Kansas, gdzie odbywał się mecz było bardzo gorąco. Z powodu wysokiej temperatury i słońca wielu kibiców po pierwszej połowie meczu przeniosło się w miejsce zacienione.

Pierwszy taki triumf od dwudziestu czterech lat

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kanady, a autorem trafienia okazał się Jonathan David. - W 74. minucie podopieczni Jessiego Marscha wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Warto dodać, że rywali przez ostatnie pół godziny grał w osłabieniu.

Dla podopiecznych piłkarz z Kraju Klonowego Liścia to pierwsze zwycięstwo nad rywalem z Ameryki Południowej od 24 lat.

Na chwilę obecną Kanada zajmuje drugie miejsce, a Peru jest na pozycji czwartej. Jednak w ostatnim meczu przegrany gra z liderem grupy A - Argentyną.