Dania wysoko ograła Polskę. Cztery kieleckie gole

zprp.pl
Polska wyraźnie przegrała w Kopenhadze z Danią.
Polska wyraźnie przegrała w Kopenhadze z Danią. Polska Press
W towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych, rozegranym w Kopenhadze, Dania pokonała Polskę.

Dania – Polska 30:20 (13:11)
Dania: Moller, Landin – Jakobsen 6, Damgaard 6, Saugstrup 3, Kirkelokke 2, Zachariassen 2, Svan 2, Lindberg 2, Andersson 2, Lassen 2, Hald Jensen 2, Landin 1, Antonsen, Mollgaard, Mensah, Hansen, Holm.

Polska: Skrzyniarz, Kornecki – Sićko 4, Pietrasik 3, Ossowski 3, Czuwara 3, Syprzak 3, Beckman 2, Gębala 1, Działakiewicz 1, Olejniczak, Walczak, Jarosiewicz, Przybylski, Fedeńczak, Dawydzik, Szyszko, Chrapkowski.

Biało-Czerwoni równorzędnym rywalem dla mistrzów świata byli tylko w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Kamil Syprzak. Będący ostatnio w fenomenalnej formie obrotowy reprezentacji Polski był wyróżniającym się zawodnikiem i zasłużenie został wybrany na MVP polskiej drużyny. Pierwsza połowa mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności w kopenhaskiej Royal Arenie. Ponad 11 tysięcy kibiców żegnało dzisiaj skrzydłowego reprezentacji Danii – Lasse Svana.

Drużyna Patryka Rombla grała dobrze, była równorzędnym rywalem dla gospodarzy i przez większość pierwszej połowy prowadziła. O pierwszy timeout szkoleniowiec Duńczyków poprosił w 15 minucie spotkania. Polacy prowadzili 6:5. Rombel rotował składem niczym Talant Dujszebajew. Niezależnie od tego, która siódemka znajdowała się na parkiecie Royal Areny, jakość gry Biało-Czerwonych była solidna. Dobrą zmianę dał Arkadiusz Ossowski. Cenne bramki z dystansu zdobywał Melwin Beckman i Ariel Pietrasik. Polacy stracili prowadzenie do przerwy, ale różnica bramkowa była niewielka na korzyść Skandynawów. Podopieczni Nikolaja Jakobsena prowadzili po pierwszej połowie 13:11.

Wszystko co złe w tym meczu dla Polaków przyniosła druga część spotkania. Wówczas w bramce gospodarzy pojawił się Niklas Landin. Duńczyk zaledwie 9 razy wyjmował piłkę z siatki gospodarzy i zagrał na poziomie 50 procent. Biało-Czerwoni rozpoczęli od ofensywy, ale zmarnowali szansę na bramkę kontaktową. Rywal odpowiedział skutecznym atakiem i powiększył prowadzenie do trzech bramek. Nie pomogły przerwy na żądanie. Nie pomógł również zastosowany od 45 minuty przez Polaków wariant gry 7 na 6. Rozpędzeni mistrzowie świata na czele z Landinem byli poza zasięgiem w drugiej połowie.

– Do przerwy wyglądało to bardzo fajnie. Zmuszaliśmy Duńczyków do popełniania błędów, niestety sami też je popełnialiśmy stąd utrata prowadzenia do przerwy. A po przerwie pojawił się Landin i trochę odebrał nam ochotę do gry. Naszym katem były również błędy własne, które napędzały duński kontratak – powiedział po meczu drugi trener naszej drużyny, Bartosz Jurecki.

W meczu zagrało trzech zawodników Łomży Vive Kielce - Mateusz Kornecki, Michał Olejniczak i Szymon Sićko. Ten ostatni był najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając 4 bramki. Z powodu drobnej kontuzji do Kopenhagi nie poleciał czwarty z kielczan, Arkadiusz Moryto. Z tego samego powodu zabrakło trzech zawodników Orlenu Wisły Płock - Adama Morawskiego, Michała Daszka i Przemysława Krajewskiego.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]