MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Dominacja Natalii Kaczmarek! Nie musiała się nawet rozpędzać by wbiec do finału!

Filip Bares
Filip Bares
Natalia Kaczmarek bez najmniejszych problemów problemów awansowała do finału biegu na 400 metrów kobiet podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. W drugim półfinale ostatnie miejsce zajęła Justyna Święta-Ersetic.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Rzymie 2024

Kaczmarek w finale

Natalia Kaczmarek była faworytką pierwszego półfinałowego biegu i nie zawiodła. Polka kontrolowała tempo biegu, w żadnym momencie nie musiała przyspieszać, a na ostatniej prostej wyglądała na zrelaksowaną i totalnie nie przejętą swoimi rywalkami. Ostatecznie bieg ukończyła z najlepszym czasem 50,71.

- Biegło się super, ale dawno się tak nie stresowałam. Nie wiem z czego to wynika. Może z tego, że do tej pory oglądałam jak inni rywalizują i musiałam czekać - powiedziała po biegu przed kamerami TVP Sport Kaczmarek.

Drugie miejsce zajęła Rumunka Andrea Miklos, która do Kaczmarek straciła prawie pół sekundy (51,13).

Tak dobrze niestety nie poszło bardziej doświadczonej Justynie Świętej-Ersetic. Polka pobiegła w drugim biegu półfinałowym, ale zajęła ostatnie miejsce.

Do niedzielnych półfinałów Święta-Ersetic awansowała w sobotnich eliminacjach. Polka pobiegła z czasem 52,01 i zajęła szóste miejsce. Kaczmarek była z eliminacji zwolniona.

Bieg finałowy kobiet na dystansie 400 metrów zaplanowano na poniedziałek. Początek o godzinie 21:50.

Wycofanie Baumgart-Witan

W niedzielnych półfinałach biegu na 400 metrów kobiet miała wziąć udział jeszcze jedna Polka - Iga Baumgart-Witan, która w eliminacjach uzyskała 9. rezultat (52,18).

- Po biegu powiedziałam do koleżanek, że to był mój ostatni raz, że więcej już nie będę biegać, bo tak kocham ten dystans. A tymczasem jutro znowu stanę na starcie - powiedziała w sobotę.

W niedzielę Baumgart-Witan postanowiła się jednak wycofać z rywalizacji i skreślono jej nazwisko z listy startowej. Na razie zawodniczka i jej zespół nie podali przyczyny.