SAW
W akcji Jakub Górski
W akcji Jakub Górski Sławomir Stachura
W półfinałowym meczu 33. Międzynarodowego Turnieju o Puchar Syrenki, Polska przegrała w rzutach karnych w Staszowie z Belgią i zagra o trzecie miejsce w imprezie. Polacy stracili prowadzenie w doliczonym czasie gry.

Polska – Belgia 1:1 (1:0), karne 3-5, awans Belgii
Bramki:
Michał Rakoczy 5 - Dragan Lausberg 90+4
Karne: 0-1 Thibo Baeten, 1-1 Jan Biegański, 1-2 Maxime Cavelier, 2-2 Filip Szymczak, 2-3 Marco Kana, 3-3 Daniel Dudziński, 3-4 Rob Nizet, (3-4 Kacper Kozłowski - obroniony), 3-5 Jérémy Doku

Polska:
Mikołaj Biegański - Jakub Iskra, Łukasz Bejger, Jakub Niewiadomski, Dawid Rezaeian - Marcel Wędrychowski (78. Daniel Szelągowski), Kacper Kozłowski, Jan Biegański, Michał Rakoczy (60. Daniel Dudziński), Jakub Górski (56. Nicola Zalewski) - Filip Marchwiński (60. Filip Szymczak).
Sędziował: Paweł Pskit (Polska).

Podopieczni trenera Przemysława Małeckiego przeżyli w Staszowie bardzo dramatyczne chwile, gdyż wyrównująca bramkę Belgowie strzelili w czwartej z sześciu doliczonych minut do regulaminowego czasu. Polacy popełnili błąd w kryciu pod własną bramką i to sprawiło, że o awansie jednej z drużyn do finału musiały decydować rzuty karne. Lepiej wykonywali je Belgowie i to oni zagrają we wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim w wielkim finale z Anglią. Biało-Czerwoni zagrają natomiast o trzecie miejsce w Sandomierzu.

Polacy uzyskali prowadzenie w 5 minucie, gdy przeprowadzili piękną akcję, Kacper Kozłowski idealnie dograł piłkę do kapitana naszej drużyny Michała Rakoczego, a ten wpisał się na listę strzelców.
Potem Polacy mieli jeszcze okazje, ale mieli je też Belgowie, którzy pod koniec meczu zaatakowali bardzo zaciekle i to się im opłaciło.
W polskiej drużynie przez niespełna godzinę grał Jakub Górski z Korony i radził sobie dobrze na skrzydle. W 78 minucie na boisko wszedł inny piłkarz Korony – Daniel Szelągowski.

ZOBACZ >>> POLSKA POKONAŁA ESTONIĘ I ZAGRA Z BELGIĄ W PUCHARZE SYRENKI. DOBRA GRA GÓRSKIEGO Z KORONY, A TRYBUNY PEŁNE MENADŻERÓW

W innych meczach: Suchedniów, godzina 11: Estonia – Rumunia 1:2 (1:1).
Połaniec: 12: Węgry – Norwegia 4:0 (3:0)
Ostrowiec Świętokrzyski: 15: Portugalia – Anglia 1:2 (1:1)

We wtorek grają:

Godzina 11, mecz o 7 miejsce, Staszów: Estonia – Norwegia
Godzina 11, mecz o 5 miejsce, Ożarów: Rumunia - Węgry
Godzina 11, mecz o 3 miejsce, Sandomierz: Polska – Portugalia
Godzina 17.30, finał i zakończenie turnieju, Ostrowiec Świętokrzyski: Belgia – Anglia.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Różne oblicza Stadionu Śląskiego [ZDJĘCIA]

Żona piłkarza Arki Gdynia jak... Lara Croft

Top 10 aktywności fizycznych na świeżym powietrzu

Jaki rodzaj biegania jest stworzony dla ciebie?

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Dramat Polski w Staszowie. Przegrała z Belgią po rzutach karnych i zagra o trzecie miejsce w Pucharze Syrenki - Echo Dnia Świętokrzyskie