Dzisiaj skoki narciarskie w Klingenthal KONKURS, WYNIKI Karl Geiger najlepszy. Dawid Kubacki i Piotr Żyła w drugiej dziesiątce

Tomasz Kuczyński
Dawid Kubacki i Piotr Żyła.
Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Andrzej Banaś
W sobotę 9 grudnia 2023 roku w Klingenthal w Niemczech odbył się pierwszy w ten weekend konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Niemiec Karl Geiger. W finale było dwóch Polaków. Poniżej zobacz WYNIKI.

Pierwszy raz w tym sezonie nie triumfował Austriak Stefan Kraft, który był drugi. Piotr Żyła zajął 11. miejsce, a Dawid Kubacki był 15.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 9.12.2023

Puchar Świata w Klingenthal NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Koniec konkursu.

Rozpoczęła się seria finałowa.

Zakończyła się I seria. Liderem jest Karl Gaiger. W serii finałowej wystąpią Piotr Żyła (7. miejsce) i Dawid Kubacki (12. miejsce). Pozostali Polacy nie uzyskali awansu. Oto ich miejsca: 41. Paweł Wąsek, 42. Andrzej Stękała, 46. Maciej Kot.

Rozpoczął się sobotni konkurs. Numery startowe Polaków: Andrzej Stękała (3), Maciej Kot (9), Paweł Wąsek (20), Piotr Żyła (27) i Dawid Kubacki (28).

W serii próbnej najlepiej spisał się Ryoyu Kobayashi. Miejsca Polaków: 15. Andrzej Stękała, 18. Piotr Żyła, 24. Maciej Kot, 25 Dawid Kubacki, 30. Paweł Wąsek.

Rozpoczęła się seria próbna przed sobotnim konkursem.

Wcześniej pisaliśmy:

Po słabym początku sezonu Pucharu Świata w wykonaniu polskich skoczków w piątek w kwalifikacjach pojawiła się nadzieja na lepszy wyniki. Dawid Kubacki zajął w nich 5. miejsce. Do sobotniego konkursu awansowali wszyscy Biało-Czerwoni zgłoszeni do zawodów (nie było wśród nich Kamila Stocha, który ma przerwę na dodatkowe treningi). 14. był Piotr Żyła, 26. Paweł Wąsek, 31. Andrzej Stękała, 37. Maciej Kot.

- To był całkiem fajny dzień na skoczni, z dużo fajniejszymi moimi skokami. Myślę, że ten krok naprzód został dość wyraźnie zrobiony. Zaczęło to fajnie działać, reszta chłopaków też sobie dobrze radziła. Zapraszamy w sobotę do oglądania i trzymania kciuków za Polaków - powiedział po piątkowych występach Dawid Kubacki, który w pierwszym treningu zajął 9. miejsce, a w drugim był 10.

Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Austriak Stefan Kraft, który triumfował w pierwszych w czterech poprzednich konkursach, zajął 2. miejsce.

W konkursie wystąpi 50 zawodników z 15 reprezentacji. Numery startowe Polaków: Andrzej Stękała (3), Maciej Kot (9), Paweł Wąsek (20), Piotr Żyła (27) i Dawid Kubacki (28).

Program Pucharu Świata w Klingenthal (skocznia HS140)