jac
Konstantin Vassiljev
Konstantin Vassiljev Liis Treimann
Eliminacje MŚ 2018. W fenomenalnej formie jest Konstantin Vassiljev. Tym razem pomógł nie Jagiellonii Białystok a reprezentacji Estonii. Piękną podcinką nad bramkarzem podwyższył wynik na 2:0 z Gibraltarem, wcześniej zaś zaliczył asystę. Jego drużyna wygrała 4:0. To jej pierwsze punkty w grupie H. Na inaugurację przegrała bowiem z Bośnią i Hercegowina aż 0:5.

Estonia potrzebowała wiele minut, aby znaleźć sposób na jeden z najsłabszych zespołów w Europie. Udało się dopiero po zmianie stron. Dwie minuty po wznowieniu po podaniu Vassiljeva na 1:0 trafił Mattias Kait. Ten sam zawodnik później podwyższył wynik na 3:0.

Vassiljev przedzielił gole Kaita swoim własnym. Dostał długie podanie od stopera na wolne pole. Wygrał pojedynek biegowy z rywalem, wkręcił go w murawę, a na koniec po prostu przerzucił bramkarza, który za daleko wyszedł z bramki.

To pierwsze trafienie Vassiljeva w eliminacjach do Mundialu w Rosji. Dla Jagiellonii w tym sezonie w 10 meczach strzelił 7 bramek i zanotował 5 asyst. Jest liderem wszystkich najważniejszych klasyfikacji w Ekstraklasie: strzelców, asystentów (razem z Adamem Gyurcso), kanadyjskiej.

Estonia – Gibraltar 4:0 (0:0)

Bramki: Kait 47’, 70’ Vassiljev 52’, Mosnikov 89'

MŚ 2018 w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Eliminacje MŚ 2018. Konstantin Vassiljev zabawił się z Gibraltarem. Gol i asysta - Gol24