GTK Gliwice - Sokół Łańcut ZDJĘCIA KIBICÓW Jedna wygrana kwarta to za mało. Gliwiccy fani nie dostali prezentu pod choinkę

Tomasz Kuczyński
22.12.2023 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut. Karina Trojok
W piątek 22 grudnia 2023 roku w meczu 14. kolejki Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice przegrał z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut 87:100. Zobacz ZDJĘCIA z Pre-Zero Areny Gliwice.

Koszykarze GTK Gliwice wreszcie wrócili do swojej hali, aby rozegrać swój ostatni mecz przed świętami Bożego Narodzenia. Drużyna trenera Pawła Turkiewicza w poprzednim spotkaniu wygrała w Sopocie z Treflem 85:79 i chciała pójść za ciosem przed swoją publicznością. Gliwiczanie przed piątkowym meczem mieli 18 punktów, a Sokół o dwa mniej.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn oraz z MECZU Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, 22.12.2023 r.

GTK Gliwice - Sokół: Goście nie chcieli rozdawać prezentów

Organizatorzy meczu mieli promocję dla kibiców. Każdy, kto przyszedł w mikołajowej czapce płacił za bilet tylko 10. Gliwiccy fani mieli nadzieję na prezent pod choinkę w postaci zwycięstwa swojego zespołu.

Goście z Łańcuta nie zamierzali jednak rozdawać prezentów i od remisu 10:10 odskoczyli na 16:10 i wygrali I kwartę 32:16. W drugiej kwarcie przewaga Sokoła wzrosła do 18 punktów (16:34), ale gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po rzucie za trzy punkty Michała Samsonowicza było 47:40 dla gości i z takim wynikiem oba zespoły zeszły do szatni na przerwę.

GTK Gliwice - Sokół: Gliwiczanie nawet wyszli na prowadzenie, ale...

Kiedy na początku III kwarty Terry Henderson trafił "trójkę" przewaga stopniała do 4 punktów - 43:47. Gliwiczanie doprowadzili do remisu 60:60, ale nie udało im się objąć prowadzenia i przed IV kwartą przegrywali 64:71. Potem mieliśmy 64:73 i znów nastąpił skuteczny pościg - 74:74, następnie 77:76. Sokół jednak nie odpuszczał - 77:83. Kolejny zryw gospodarzy i znów było blisko, bo tylko jeden punkt straty (83:84). Zaczęły się ostatnie dwie minuty i znów goście odskoczyli - 83:91. To już było za dużo dla GTK.

Najlepszym zawodnikiem Sokoła był Tyler Cheese z 35 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami. Kadre Gray zdobył dla gospodarzy 24 punkty i miał 11 asyst.

Tauron GTK w 2023 roku rozegra jeszcze jeden ligowy mecz - 30 grudnia zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z MKS-em (godz. 19.30).

Tauron GTK Gliwice - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 87:100 (16:32, 24:15, 24:24, 23:29)

Tauron GTK Gliwice: Kadre Gray 24, Terry Henderson 21, Joshua Price 19, Martins Laksa 14, Maciej Bender 6, Michał Samsonowicz 3, Koby McEwen 0, Aleksander Busz 0, Tomasz Śnieg 0, Tomasz Palmowski 0.

Sokół Łańcut: Tyler Cheese 35, Janis Berzins 18, Adam Kemp 13, Biram Faye 12, Terrell Gomez 11, Filip Struski 7, Marcin Nowakowski 4, Kacper Młynarski 0, Michał Kroczak 0.