red./PZLA
25 zawodników i zawodniczek pojedzie reprezentować Polskę podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie, które odbędą się w dniach 18-20 marca.

W składzie reprezentacji nie zabrakło liderek światowych tabel – sprinterki Ewy Swobody oraz wieloboistki Adrianny Sułek .
Na liście jest też Konrad Bukowiecki, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród europejskich kulomiotów.
W Belgradzie wystartują także świetnie dysponowane polskie zawodniczki specjalizujące się w biegu na 400 metrów.

Halowe mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po czterech latach .
W 2018 roku w Birmingham Polska zdobyła pięć medali, a ukoronowaniem startu reprezentacji był rekord świata sztafety 4 x 400 metrów.

Pięć lat temu w Belgradzie, podczas halowych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową – biało-czerwoni zdobyli wówczas 12 medali, w tym siedem złotych.