I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe wysoko wygrywa w Rybniku

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Nie miały najmniejszych problemów z wygraną koszykarki Wisły Orlen Południe w Rybniku w starciu z miejscowym RMKS Xbestem. Krakowianki prowadziły od początku i zakończyły całość wysokim zwycięstwem.

Wisła od początku dyktowała warunki gry. Rybniczanki tylko na samym początku pierwszej kwarty były w stanie raz doprowadzić do remisu 5:5. Na prowadzeniu nie były nawet przed moment. Pierwszą część przegrały czternastoma punktami, drugą siedmioma i efekt był taki, że na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 31:52.

Trzecia kwarta była najgorsza w całym meczu, drużyny grały po prostu nieskutecznie. Za to w czwartej wiślaczki jeszcze podkręciły tempo, wygrały tę partię znów bardzo wyraźnie. Tak samo zresztą jak cały mecz.

RMKS Xbest Rybnik - Wisła Orlen Południe Kraków 47:91 (14:28, 17:24, 10:12, 6:27)
RMKS Xbest: K. Keller 15, Bednarek 6, Piwkowska 5, Rogalska 4, Jurczyńska 3 oraz Węglarz 7, Pendziałek 6, Hopkalo 1, Roś 0, Rudzińska 0, O. Keller 0.
Wisła Orlen Południe: Wilk 19, Stasiuk 19, Kuczyńsk 9, Grzenkowicz 7, Krzywoń 5 oraz Mitrowska 14, Duchnowska 10, Kaźmierczak 5, Zuziak 3, Kwiecień 0.
Sędziowali: Paweł Szpetanowski oraz Krystian Dolniak. Widzów: 100.