Maksymilian Dyśko
Polonia Środa Wielkopolska wygrała czwarty mecz z rzędu.
Polonia Środa Wielkopolska wygrała czwarty mecz z rzędu. Czesław Kościelski
W osiemnastej kolejce trzeciej ligi większość wielkopolskich zespołów spisała się dobrze. Unia Swarzędz po szalonym spotkaniu wygrała ze Starogardem Gdańskim 4:3, Polonia Środa Wielkopolska odwróciła losy rywalizacji i sięgnęła po komplet punktów. Z kolei podopieczni trenera Łukasza Cichosa zremisowali z liderem Świtem Skolwin 2:2. Porażkę odniosła ekipa Pogoni Nowe Skalmierzyce, która uległa Flocie Świnoujście 1:2. Warto zaznaczyć, że beniaminek trzeciej ligi – Noteć Czarnków nie rozegrała swojego spotkania. Mecz z Vinetą Wolin odwołano i przełożono na 20 marca.

Unia i Polonia wygrywają na zakończenie roku kalendarzowego

Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali na wyjeździe Starogard Gdański 4:3. Unici weszli lepiej w mecz i wyszli na prowadzenie już w 9. minucie meczu. Dzięki Dominikowi Chromińskiemu, który po stałym fragmencie gry naciskał na rywala i zmusił go do błędu, padł samobój. W 22. minucie gospodarze wyrównali. Do przerwy utrzymał się remis, lecz po zmianie stron byliśmy świadkami wielu goli. W 56. minucie sfaulowany w polu karnym został Jan Paczyński i arbiter wskazał na wapno. Jedenastki nie wykorzystał Dominik Chromiński i nadal mieliśmy 1:1. Niewykorzystany rzut karny nie podłamał Chromińskiego i w 64. minucie, popisał się rajdem na bramkę, stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy i wyprowadził Unię na prowadzenie. Ponadto, dziesięć minut później zdobył bramkę na 3:1, po stałym fragmencie gry. Gospodarze próbowali złapać kontakt i udało im się to zrobić w 80. minucie. W doliczonym czasie gry, padły jeszcze dwa gole. Najpierw dla Unii, a później dla Stargardu. Ostatecznie unici wygrali wyjazdowe starcie 4:3. Autorem ostatniego trafienia dla „Dumy Swarzędza” został Kacper Borowiak.

Po trzy punkty sięgnęła również Polonia Środa Wielkopolska. Podopieczni trenera Pawła Kutyni przegrywali do przerwy z Gedanią Gdańsk, lecz od 38. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce gości. To pozwoliło odwrócić losy rywalizacji Polonii w drugiej części spotkania. Poloniści zepchnęli rywala do defensywy, nieustannie nękając defensywę Gedanii atakami. W 76. minucie Klaudiusz Milachowski uderzył w samo okienko z 23-metra i mieliśmy 1:1. Kilka minut później z piłką w polu karnym odwrócił się Bruno Siedlecki, idealnie przymierzył, a golkiper Gedanii skapitulował po raz drugi. Tym samym Polonia wygrała czwarty mecz z rzędu.

Rezerwy prowadziły do przerwy z Chojniczanką, a mimo to przegrały. mecz.

Rezerwy Lecha Poznań przegrywają z Chojniczanką Chojnice. Pa...