Industria Kielce gra o finał IHF Super Globe z Magdeburgiem. Mistrzowie Polski chcą rewanżu za Ligę Mistrzów. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Industria Kielce gra o półfinał turnieju Super Globe. Relacja live od 18:15.
Industria Kielce gra o półfinał turnieju Super Globe. Relacja live od 18:15. Mohammed Al Hamood/Mo7d Sab3/Essa Doubisi
Industria Kielce przegrała w półfinale turnieju IHF Super Globe rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej z SC Magdeburgiem 24:28. Mistrzowie Polski popełnili zbyt wiele błędów końcówce, gdzie przeciwnik odskoczył i zapewnił sobie grę w wielkim finale. Zobacz nasz zapis relacji live z tego wydarzenia.

Industria Kielce - SC Magdeburg. Zapis relacji live

Industria Kielce - SC Magdeburg 24:28 (14:15)
Industria: Wałach, Wolff, Błażejewski – Nahi 6, Wiaderny, Sićko 3, Gębala, D. Dujszebajew 2, Karacić 4, Tharstarson, Olejniczak, A. Dujszebajew 5, Paczkowski, Kounkoud 1, Karaliok, Tournat 3.

Koniec spotkania. SC Magdeburg zameldował się w finale IHF Super Globe. Industria Kielce zagra w jutrzejszym meczu o 3 miejsce z Barceloną.

60'
Pudłuje z koła Tournat.

59'
Gol Smarasona, który zamknął emocje w tym spotkaniu.

58'
Kolejna strata w ataku. Do pustej bramki trafia Musche. Trzybramkowa przewaga Magdeburga.

57'
Blokowany Szymon Sićko. Hornke zamienił kontratak na gola i wywalczył dwuminutową karę.

56'
Matthias Musche trafia ze skrzydła.

55'
Szymon Sićko przelobował bramkarza i wyrównał stan rywalizacji.

53'
Kapitalny zwód Magnussona i 23 gol dla Magdeburga.

52'
Rzut z dogodnej sytuacji spudłował Szymon Sićko.

50'
O czas poprosił Talant Dujszebajew. Mecz wkracza w decydującą fazę.

48'
Z ostrego kąta nie trafił Musche. Kielczanie przechodzą do ataku.

47'
Andreas Wolff obronił rzut sam na sam. W ataku defensywie urwał się Tournat i zdobył łatwą bramkę.

45'
Trafienie Saugstrupa z koła. Jest remis po 20.

43'
Kapitalną defensywę postawili podopieczni Talanta Dujszebajewa. Igor Karacić zamienił kontratak na gola i dał prowadzenie Industrii Kielce. O czas prosi szkoleniowiec Magdeurga.

42'
Dylan Nahi przechwycił piłkę i znów jest remis.

40'
Kounkoud trafił z drugiej linii. Dobrze w bramce spisał się Wolff, co pozwoliło jego drużynie zdobyć gola kontaktowego. Strzelcem Igor Karacić.

38'
Dwa spudłowane rzuty karne. Najpierw rzut Hornke obronił Wolff, następnie Karacić nie dal rady zamienić "siódemki" na gola.

36'
Próbę Olejniczaka obronił Portner.

33'
Dla Magdeburga trafił Claar. Chwilę później kielczanie mylą się w ataku. Wykorzystał to Magnusson.

31'
Stan meczu wyrównuje Alex Dujszebajew.

Koniec pierwszej połowy. SC Magdeburg prowadzi 15:14. Zawodnicy Talanta Dujszebajewa przegrywali w pewnym momencie czterema bramkami, ale zdołali zredukować stratę do jednego gola. Zwycięzca tego spotkania zagra w wielkim finale z Fuchse Berlin, które dość niespodziewanie pokonało Barcelonę 35:34.

30'
Dylan Nahi popisał się indywidualną akcją i zdobył dla Industrii czternastego gola.

28'
Świetna seria bramkarzy. Najpierw dwie interwencje Wolffa, po drugiej stronie parkietu odpowiedział tym samym Portner.

26'
Alex Dujszebajew wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Igor Karacić.

24'
Daniel Dujszebajew mija rywala zwodem i zdobywa 12 gola dla kielczan.

22'
Andreas Wolff obronił rzut karny w wykonaniu Magnussona.

21'
Alex Dujszebajew zdobywa gola kontaktowego.

19'
Dwie bramki z rzędu Christiana O'Sullivana. Dla Industrii trafił Daniel Dujszebajew rzutem z dystansu.

17'
Karą dwóch minut za atak na twarz przeciwnika został ukarany Nicolas Tournat. Dylan Nahi przechwycił piłkę i wykorzystał sytuację sam na sam.

16'
Kielczanie nie wykorzystują swoich szans w ataku. Dobrze broni Nikola Portner. W efekcie niemiecki zespół odskoczył na 4 bramki.

12'
W akcji dwóch obrotowych. Najpierw bramkę zdobył Tourant, chwilę później odpowiedział Saugstrup.

11'
Dylan Nahi trafia ze skrzydła po asyście Karacicia.

9'
Żółtą kartką za protesty został upomniany Bennet Wiegert, trener Magdeburga.

6'
Świetne dwie interwencje z rzędu Andreasa Wolffa. Kielczanie doprowadzają nie wykorzystali szansy w ataku. Gola z kontry zdobył Musche.

5'
Igor Karacić zamienił rzut karny na gola.

3'
Pierwszego gola dla Industrii zdobył Alex Dujszebajew.

1’
Wynik dla Magdeburga otworzył Felix Claar rzutem z drugiej linii.

Mistrzowie Polski przebrnęli przez fazę grupową z kompletem zwycięstw. Najpierw pokonali bahraińskie Al-Najma 27:26. Decydująca bramka padła na parę sekund przed końcem spotkania, a jej autorem był Szymon Sićko. Następnie rozbili San Francisco CalHeat 49:23. W meczu błyszczał Dylan Nahi, który dziesięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

SC Magdeburg z łatwością zameldował się w półfinale turnieju w Dammam, wygrywając z Al Khaleej 29:22, a później australijskim University of Queensland HC 57:14. Ostatnie spotkanie przejdzie do historii IHF Super Globe. Daniel Pettersson rzucił w nim 26 bramek, ustanawiając nowy rekord zdobytych goli w jednym meczu rozgrywek tej rangi.

Polsko-niemiecki mecz będzie powtórką czerwcowego finału Ligi Mistrzów z Kolonii, który zakończył triumfem podopiecznych Benneta Wiegerta. SC Magdeburg odrobił czterobramkową stratę i doprowadził do dogrywki. Tam lepiej nerwy wytrzymali wicemistrzowie Niemiec i stali się najlepszą drużyną na Starym Kontynencie.

Mecz półfinałowy mistrzów Polski z Magdeburgiem odbędzie się w sobotę, 11 listopada. Początek o godzinie 18:15.