Industria Kielce zremisowała na wyjeździe z HC Zagrzeb w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Industria gra na wyjeździe z HC Zagrzeb. Śledź naszą relację live.
Industria gra na wyjeździe z HC Zagrzeb. Śledź naszą relację live. IHF
Piłkarze ręczni Industrii Kielce zremisowali w czwartkowym meczu Ligi Mistrzów z HC Zagrzeb 22:22. Kielczanie przez większą część spotkania gonili wynik, a w końcówce mieli szansę na zwycięstwo. W ostatniej akcji rzut ze skrzydła przestrzelił jednak Dylan Nahi. Zobacz zapis relacji live z tego wydarzenia.

HC Zagrzeb - Industria Kielce. Zapis relacji live

HC Zagrzeb - Industria Kielce 22:22 (11:10)
Industria: Wolff, Wałach - Nahi 2, Wiaderny 1, Sićko 1, Gębala, D. Dujszebajew 4, Olejniczak 2, Karacić 3, Tharstarson, A. Dujszebajew 2, Paczkowski 1, Kounkoud 2, Karaliok 1, Tournat 3.

Koniec spotkania. Kielczanie byli w olbrzymich tarapatach. Gonili wynik przez całą drugą połowę. W końcówce Talant Dujszebajew zastosował aktywniejszą obronę z wysuniętym Benoit Kounkoud. W efekcie gospodarze nie mieli pomysłu na konstrukcje swoich akcji. Industria Kielce mogła zgarnąć komplet punktów, ale Dylan Nahi spudłował ze skrzydła.

60'
Z ostrego kąta nie trafił Dylan Nahi. Podział punktów w Zagrzebiu.

60'
Przechwyt Industrii Kielce. Będzie szansa na zwycięstwo. 15 sekund do końca. O czas prosi Talant Dujszebajew.

59'
Tournat trafił z koła i jest remis po 22.

59'
Strata HC Zagrzeb. Kielczanie przechodzą do ataku i mają szansę na wyrównanie.

58'
Gol po indywidulanej akcji Alexa Dujszebajewa. Jest 22:21 dla gospodarzy. Andrija Nikolić poprosił o czas.

56'
Rzut karny dla kielczan marnuje Igor Karacić.

55'
Skuteczna interwencja Andreasa Wolffa. Niestety to zawodnicy HC Zagrzeb zebrali odbitą piłkę i wywalczyli rzut karny. Z siódmego metra nie pomylił się Ivan Cupić.

54'
Na ławkę kar powędrował również Tomasz Gębala. Czas dla gospodarzy, którzy prowadzą 20:19.

53'
Dwie minuty kary dla Jakova Gojuna. Gola dla Industrii zdobył Daniel Dujszebajew.

52'
HC Zagrzeb miał szansę wyjść na trzybramkowe prowadzenie, ale dobrze w bramce spisał się Andreas Wolff.

50'
Przedarł się przez obronę rywala Michał Olejniczak. Jest gol kontaktowy. 19:18 dla HC Zagrzeb.

48'
Haukur Tharstarson rzuca wprost w bramkarza. Na szczęście drużyny prowadzonej przez Talanta Dujszebajewa przestrzelił też Klarica.

47'
Starta w ataku Alexa Dujszebajewa. Gol z kontrataku Ivana Cupicia. HC Zagrzeb odskakuje na 19:17.

45'
Wolff odbija próbę Timura Dibirova. Do pustej bramki trafia Benoit Kounkoud. Jest remis po 17.

44'
Kielczanie mieli problem w ataku. Sygnalizowana była gra pasywna, ale Alex Dujszebajew wyrzucił na ławkę kar Zvonimira Srne. Chwilę później rzut przestrzelił Szymon Sićko.

41'
Ivan Cupić zamienił rzut karny na gola.

40'
Dobra interwencja Andreasa Wolffa. Do pustej bramki trafił Alex Dujszebajew. Jest remis po 15.

39'
Dwie minuty kary dla Aleksa Kavcicia, który nieprzepisowo zatrzymywał Alexa Dujszebajewa.

36'
Na parkiecie pojawił się Szymon Wiaderny i rzucił gola ze skrzydła.

35'
Tournat trafia po asyście Igora Karacicia. Szybko reaguje Milos Kos i znów dwie bramki na korzyść HC Zagrzeb

34'
Mandić broni sytuację sam na sam. Bramkę próbował zdobyć Michał Olejniczak.

33'
Gol Igora Karacicia, ale szybko odpowiedział Timur Dibirov.

31'
Druga połowa rozpoczęła się od nietrafionego rzutu Milosa Kosa.

Koniec pierwszej połowy meczu. Kielczanie źle rozpoczęli czwartkowe zmagania i po paru minutach przegrywali już 3:7. Sytuacja odmieniła się po wzięciu czasu przez Talanta Dujszebajewa. Mistrzowie Polski mozolnie odrabiali straty, mogli nawet prowadzić, ale nie wykorzystali swoich okazji. Świetny występ w bramce HC Zagrzeb zalicza Matej Mandić, który ma 57% skutecznych obron. Jest 11:10 dla gospodarzy.

30'
Klarica daje kolejne prowadzenie gospodarzom. Po stronie kieleckiej piłkę do bramki próbował wkręcać Benoit Kounkoud, ale nie nadał jej odpowiedniej rotacji.

29'
Pudłuje Daniel Dujszebajew. Cały czas jest remis po 10.

26'
Nie przestaje zachwycać w bramce Matej Mandić i notuje podwójną interwencję.

25'
Dwie minuty kary dla Zvonimira Srny, który nieprzepisowo przerwał szybki atak kielczan.

24'
Timur Dibirov po raz kolejny próbował przelobować Andreasa Wolffa z rzutu karnego. Tym razem niemiecki bramkarz już się na to nie nabrał i złapał piłkę.

23'
Blok Tomasza Gębali. Piłkę zebrał Kounkoud, trafił z kontrataku i już jest remis po 10.

22'
Świetnie na kole odnalazł się Patryk Walczak, ze strony Industrii trafił Daniel Dujszebajew.

21'
Czas dla Andrij Nikolicia. Gospodarze nadal prowadzą, ale są od dłuższego czasu bez gola.

20'
Była szansa na remis, ale Haukur Tharstarson obił poprzeczkę bramki Mandicia.

19'
Jest gol kontaktowy. Nicolas Tournat trafia od słupka.

18'
Dylan Nahi wykorzystał stratę gospodarzy i rzucił do pustej bramki.

16'
Dwie minuty kary dla Adina Faljicia. Dani Dujszebajew wykorzystał spłaszczoną obronę i trafił z drugiej linii. Jest 8:6 dla HC Zagrzeb.

15'
Strata Milosa Kosa. Odpowiedział rzutem z podłoża Igor Karacić.

14'
Impas w ataku przełamał Dylan Nahi i trafił ze skrzydła.

12'
Niepokojąco wygląda początek spotkania w wykonaniu kielczan. Są nieskuteczni i popełniają błędy po obu stronach parkietu. Reaguje Talant Dujszebajew i prosi o czas. Jest 7:3.

11'
Dobrze w mecz wprowadził się Matej Mandić, bramkarz zespołu ze stolicy Chorwacji. Obronił kolejny rzut, tym razem nie trafił Dylan Nahi ze skrzydła.

9'
Timur Dibirov przelobował z rzutu karnego Andreasa Wolffa. 6:3 dla HC Zagrzeb.

8'
Gospodarze wykorzystują dobrą grę w defensywie i szybko przemieszczają się do ataku. Gol Moralesa.

6'
Piłka jak po sznurku trafiła na skrzydło do Pawła Paczkowskiego, a ten zamienił sytuację na bramkę. To jego pierwszy gol w tym sezonie Ligi Mistrzów.

5'
Zvonimir Srna trafił z dystansu i wyprowadził HC Zagrzeb na prowadzenie 3:2.

4'
Andreas Wolff obronił sytuację sam na sam. Rzucał Patryk Walczak, były zawodnik kieleckiego zespołu.

3'
Wyrównał Milos Kos, ale chwilę później rzutem z drugiej linii popisał się Szymon Sićko

1'
Mecz na prawym skrzydle rozpoczął Paweł Paczkowski. Wynik otworzył Karaliok z koła.

Kieleccy szczypiorniści wracają do gry w Lidze Mistrzów, po tym jak brali udział w zgrupowaniach swoich reprezentacji oraz turnieju IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Z Dammam wrócili bez medalu, zajmując ostatecznie czwartą pozycję. Mistrzowie Polski wygrali w fazie grupowej z bahraińskim Al-Najma 27:26 i amerykańskim San Francisco CalHeat 49:23. W półfinale przegrali z Magdeburgiem 24:28, a w meczu o trzecie miejsce nie dali rady Barcelonie 30:33.

W spotkaniach towarzyskich polskiej kadry kontuzji nabawił się Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy nie zagrał w klubowych mistrzostwach świata i nie poleciał z drużyną do Zagrzebia. Do gry nie pozwalają mu wrócić dolegliwości spowodowane urazem barku.

HC Zagrzeb zajmuje szóste miejsce w grupie A z bilansem dwóch zwycięstw, jednego remisu i trzech porażek. Piłkarze ręczni ze stolicy Chorwacji potrafią sprawić niespodziankę na własnym parkiecie. Pokonali norweskie Kolstad 31:20 oraz podzielili się punktami z Aalborgiem 30:30. W minionej kolejce Ligi Mistrzów ulegli w Segedynie z Pickiem 26:27. Zespołu w czwartkowym starciu z Industrią Kielce nie poprowadzi pierwszy trener - Nenad Sostarić, który zmaga się z problemem z kręgosłupem. Zastąpi go Andrij Nikolić.

Wystarczy spojrzeć na takich zawodników jak Cupić, Dibirov czy Gojun, którzy wygrali wszystkie trofea. Naszym przeciwnikom należy się szacunek, ostatnie ich wyniki pokazują, że w swojej hali będą groźnym rywalem. Obrona tego zespołu robi wrażenie. Każdy ma ponad 2 metry wzrostu i 100 kilogramów wagi. To mur, przez który musimy się przebić

- mówił Talant Dujszebajew, szkoleniowiec drużyny z Kielc.

Początek spotkania Industrii Kielce z HC Zagrzeb o godzinie 18:45. Transmisja w Eurosporcie 1.