Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa: Starcie na szczycie PlusLigi dla mistrza Polski ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice jastrzębian głośno dopingowali siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w starciu na szczycie z Projektem Warszawa  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice jastrzębian głośno dopingowali siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w starciu na szczycie z Projektem Warszawa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W rozegranym w sobotę 16 marca meczu 26. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Projekt Warszawa 3:0. Spotkanie na ligowym szczycie było zacięte, ale skończyło się pewnym zwycięstwem mistrzów Polski, którzy po tej wygranej umocnili się na czele tabeli. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali starcie na szczycie PlusLigi rewanżując się Projektowi za grudniową porażkę w Warszawie. Starcie lidera i wicelidera tabeli było zacięte, ale ostatecznie skończyło się w trzech setach. Po tej wygranej podopieczni trenera Marcelo Mendeza umocnili się na czele stawki, natomiast warszawianie mogą po tej kolejce stracić drugą pozycję na rzecz Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Jastrzębianie nie zwalniają tempa. Po wygraniu pierwszego półfinału Ligi Mistrzów z Ziraat Bank Ankara 3:0 w takim samym stosunku odprawili depczący im po piętach w PlusLidze Projekt. MVP spotkania w Jastrzębiu-Zdroju wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Rafał Szymura.

Ligowy hit oglądało z trybun jastrzębskiej hali 2758 widzów, którzy głośno dopingowali gospodarzy. Wsparcie trybun na pewno pomogło mistrzom Polski w odniesieniu wygranej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU JASTRZĘBSKI WĘGIEL - PROJEKT WARSZAWA

W pierwszym secie warszawianie prowadzili 20:17, ale gry na zagrywkę powędrował Norbert Huber miejscowi zdobyli pięć punktów z rzędu odskakując na 22:20, a partię zakończył atak Szymury.

W drugim secie po wyrównanym początku gospodarze objęli trzypunktowe prowadzenie najpierw 9:6, a później 16:13 i utrzymali tę bezpieczną przewagę do końca, a ostatnią piłkę skończył Huber.

W ostatniej partii inicjatywa długo należała gości, ale warszawianie nie potrafili osiągnąć większej przewagi niż dwa punkty, Gdy w końcu odskoczyli na 18:15 jastrzębianie włączyli wyższy bieg i szybko doprowadzili do remisu 20:20, a w końcówce lepiej wytrzymali wojnę nerwów po raz trzeci wygrywając seta 25:23. Ostatnią piłkę zablokował Huber i był to jego setny blok w tym sezonie PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)

Jastrzębski Węgiel Toniutti, Fornal, Szymura, Huber, Gladyr, Sclater, Popiwczak (libero) oraz Macionczyk, Patry

Projekt Firlej, Szalpuk, Tillie, Wrona, Semeniuk, Bołądź, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Weber, Grobelny, Borkowski